Morizon jest 484. spółką notowaną na głównym rynku GPW oraz 7. debiutem na tym rynku w 2017 roku i 4. spółką, która w tym roku przechodzi z NewConnect na główny parkiet warszawskiej giełdy.

Strategia Grupy Morizon zakłada budowę kompleksowej platformy OneStopShop rynku nieruchomości, która skróci i uprości proces transakcyjny na rynku nieruchomości - od wyszukania do zamieszkania. Środki finansowe pozyskane z emisji nowych akcji zostaną wykorzystane na dokończenie budowy platformy, w tym automatyzację oraz przyspieszenie procesu obsługi kredytów hipotecznych i gotówkowych oraz na rozwój segmentu wsparcia transakcji nieruchomościowych.

W ramach oferty publicznej Morizon inwestorzy kupili 3 361 362 akcji serii H. Cena emisyjna została ustalona na 1,5 zł za akcję. Spółka od kwietnia 2011 roku była notowana na rynku NewConnect.

Grupa Morizon to technologiczna platforma nieruchomościowo-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i wspierająca dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Morizon jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce.

(ISBnews)