"Całkowity koszt projektu ma wynieść ok. 23,9 mln zł, natomiast kwota wnioskowanego dofinansowania to ok. 13,7 mln zł. Zgodnie z informacjami NCBiR, rekomendowana kwota dofinansowania może ulec zmianie w wyniku technicznej weryfikacji wniosku o dofinansowanie.
Jednocześnie Spółka wyjaśnia, że zawarcie umowy o dofinansowanie projektu uzależnione jest od uzyskania niezbędnych zgód korporacyjnych" - czytamy w komunikacie.

Projekt znalazł się na 1. miejscu na liście 13 projektów przedsiębiorstw rekomendowanych do dofinansowania w ramach programu sektorowego InnoNeuroPharm (przy czym o dofinansowanie ubiegały się 23 podmioty), podano także.

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

(ISBnews)