Zdobycie statuetki amerykańskiej Akademii Filmowej to dla twórców największe wyróżnienie, a dla filmu dodatkowa promocja. „The Hurt Locker” pokonał w tym roku faworyzowanego „Avatara”. Dramat wojenny wyreżyserowany przez Kathryn Bigelow ma dzięki temu szansę podwoić przychody ze sprzedaży biletów. „The Hurt Locker” kosztował 15 mln dol., a Summit Entertainment, dystrybutor filmu, może zarobić na nim 40 mln dol.

W samych Stanach „The Hurt Locker” w ciągu następnych kilku tygodni będzie wyświetlany w ponad trzy razy większej liczbie miejsc niż do tej pory. 7 marca film był na 13 miejscu w rankingu sprzedaży DVD Amazon.com, wczoraj, zaledwie dzień po wręczeniu nagród, obraz wskoczył na trzecia pozycję. Dystrybucja „The Hurt Locker” na DVD może sięgnąć nawet miliona sztuk.

„Avatar” Jamesa Camerona przegrał tegoroczny wyścig o najważniejsze filmowe nagrody świata, ale o sprzedaż biletów jego dystrybutor już dawno nie musi się martwić. Trójwymiarowe dzieło jest najlepiej zarabiającym filmem w historii, który jako pierwszy przekroczył kwotę 2 mld dol.