"Norwegowie przeprowadzają obecnie due diligence w bankach w tych krajach, gdzie grupa DnB Nord jest obecna, w tym na Litwie, Łotwie, w Polsce i Estonii" - powiedziało ISB źródło zbliżone do banku. Obecnie trwa proces wyceny holdingu, który ma zakończyć się w lipcu tego roku.

Kilka dni temu agencja Bloomberg podała, iż DnB NOR przyznał, że joint venture z niemieckim NordLB zostanie prawdopodobnie rozwiązane. DnB NOR - największy norweski bank - chce przejąć kontrolę nad bankami, w których działa na zasadzie joint venture. Może to oznaczać zmianę składu akcjonariatu dla DnB Nord Polska, który prowadzi obecnie proces restrukturyzacji i ma już gotową strategię na lata 2010- 2014.

"Konsekwentnie realizujemy strategię wzrostu w wybranych obszarach, przeprowadzając jednocześnie proces restrukturyzacji. Mamy też nakreśloną strategię rozwoju na kolejne lata. Ostateczny kierunek i sposób rozwoju banku będzie znany po zakończeniu restrukturyzacji i będzie zależał też naturalnie od decyzji akcjonariuszy" - powiedział agencji ISB rzecznik DnB Nord Polska Łukasz Piasta.

Grupa bankowa DnB Nord powstała w 2005 roku. Tworzą ją niemiecki Nord/LB (49 proc. akcji) i największy bank norweski DnB NOR (51 proc. akcji). DnB NORD to obecnie jeden z wiodących banków w Europie Północno-Wschodniej, obsługujący ponad 908 tys. klientów. Aktywa grupy wynoszą ponad 10 mld euro.