Ponadto doszło również do przebicia 100-sesyjnej średniej ruchomej. Na początku bieżącego tygodnia przed silniejszą zniżką wartości funta broni poziom 1,5540, stanowiący 38,2 proc. zniesienia wzrostów GBP/USD trwających od maja do początku listopada. Kurs tej pary po ostatnich spadkach może w kolejnych dniach podlegać konsolidacji w pobliżu tego wsparcia – za scenariuszem tym przemawiałby fakt, iż większość rynków powinna konsolidować się w oczekiwaniu na piątkowe dane z amerykańskiej gospodarki.

Celem dla notowań GBP/USD są w krótkim terminie okolice poziomu 1,5300. W pobliżu tej wartości przebiega 200-sesyjna średnia ruchoma oraz znajduje się poziom 50 proc. zniesienia Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Z bardziej istotnych publikacji z brytyjskiej gospodarki w bieżącym tygodniu poznamy indeksy PMI dla przemysłu oraz usług. Kluczowe dla notowań GBP/USD powinny być jednak piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy i reakcja głównych par dolarowych na tę publikację. Istnieje duża szansa, iż wskażą one na poprawę kondycji w sektorze pracy USD, co dodatkowo przemawiałoby za spadkiem kursu GBP/USD.

Prognoza kursu GBP/USD na:

Jutro (wtorek): 1,5500

Za tydzień (poniedziałek): 1,5300