KOV

Spółka Kulczyk Oil Ventures (KOV) wkrótce rozpocznie program testów odwiertów Lempuyang-1 oraz Lukut-1 w ramach projektu joint venture na obszarze Bloku L w Brunei, poinformowała firma w czwartek.
"Jest to efekt uzyskania obiecujących wskazań odwiertów oraz interpretacji wyników profilowania przeprowadzonego w obydwu odwiertach" – czytamy w komunikacie. Spółka podała też o zakończeniu zarówno badań grawimetrycznych na obszarze Bloku L oraz zakrojonych na szeroką skalę, trójwymiarowych pomiarów sejsmicznych na obszarze Bloku M.
„Rozpoczęcie testów odwiertu Lempuyang - 1 spodziewane jest w styczniu 2011 r. W następnej kolejności przeprowadzone zostaną testy odwiertu Lukut-1. Program testów zakłada przebadanie dwóch z trzech potencjalnych stref o łącznej grubości 56,4 m w odwiercie Lempuyang -1 oraz trzech potencjalnych stref o łącznej grubości 155 m w odwiercie Lukut-1" – czytamy dalej.

TPSA

Telekomunikacja Polska złożyła pozew w sądzie w Wiedniu przeciw Danish Polish Telecommunications Group, o uchylenie wyroku, w którym sąd arbitrażowy przyznał DPTG około 2,9 mld duńskich koron odszkodowania od TPSA - poinformowała spółka w komunikacie.
"W dniu 2 grudnia 2010 roku, działając w najlepszym interesie swoich akcjonariuszy, TP SA złożyła w sądzie gospodarczym w Wiedniu pozew przeciwko DPTG o uchylenie Wyroku Częściowego (doręczonego TP SA w dniu 3 września 2010r.) w postępowaniu arbitrażowym TP SA przeciw DPTG przed Sądem Arbitrażowym" - napisano w komunikacie.
Dodano, iż w pozwie TP SA wskazuje na liczne błędy proceduralne w postępowaniu arbitrażowym, włączając w to proces komponowania składu Sądu Arbitrażowego, zbytnie rozszerzenie funkcji sądu oraz naruszenie austriackiego porządku prawnego. Spółka podała, że w swym pozwie domaga się uchylenia wyroku.

PGE

Analitycy Deutsche Bank podwyższyli rekomendację dla akcji Polskiej Grupy Energetycznej do „kupuj” z „trzymaj”. Roczna cena docelowa została podniesiona do 27 zł z 25 zł. W dniu wydania rekomendacji (2 grudnia) na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje PGE kosztowały 22,29 zł. W piątek około godz. 9:40 walory energetycznej spółki warte były 22,5 zł.

AmRest

W raporcie z 2 grudnia analitycy Deutsche Bank podnieśli rekomendację dla akcji spółki AmRest do „kupuj” z „trzymaj”. Cena docelowa wyznaczona na 12 miesięcy została podwyższona do 86 zł z 75 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje AMREST kosztowały 78,75 zł. W piątek około godz. 9:40 ich cena wynosiła 80,85 zł.

LPP

W raporcie z 2 grudnia analitycy Deutsche Bank podnieśli rekomendację dla walorów LPP do „kupuj” z „trzymaj”. 12-miesięczna cena docelowa została podwyższona o ponad 35 proc. do 2380 zł z 1760 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje LPP rynek wyceniał na 2140 zł. W piątek około godz. 9:45 kurs akcji spółki nie zmienił się.

NG2 - CCC

W raporcie z 2 grudnia analitycy Deutsche Bank ponownie zarekomendowali „trzymaj” akcje spółki NG2. 12-miesięczna cena docelowa została podwyższona o 36 proc. do 68 zł. Wcześniej analitycy wyceniali walory CCC na 50 zł. W dniu wydania rekomendacji na zamknięcie warszawskiej giełdy akcje CCC kosztowały 62,5 zł. W piątek około godz. 9:45 ich cena wynosiła 62 zł.

NFIEMF

Analitycy Deutsche Bank, w raporcie z 2 grudnia, utrzymali rekomendację „kupuj” akcje NFIEMF z ceną docelową podniesioną o 25 proc. do 25 zł z 20 zł. W dniu wydania rekomendacji na koniec sesji na warszawskiej giełdzie cena papierów NFIEMF wynosiła 21,2 zł i na tym poziomie utrzymała się do godz. 9:50 w piątek.

Pekao SA

W raporcie z 3 grudnia analitycy Goldman Sachs podtrzymali rekomendację „neutralnie” dla walorów banku Pekao SA. Cena docelowa w rocznej perspektywie została podniesiona o 6,3 proc. do 179,3 zł ze 168,7 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:05 za walory PEKAO trzeba była zapłacić 182,2 zł.

Bank Handlowy

Raportem z 3 grudnia analitycy Goldman Sachs rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Banku Handlowego. Ich pierwsze zalecenia brzmi „kupuj” z roczną ceną docelową na poziomie 123,64 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:10 za walory HANDLOWY inwestorzy płacili 96,4 zł.

BRE Bank

Raportem z 3 grudnia analitycy Goldman Sachs rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla BRE Banku od zalecenia „sprzedaj” z ceną docelową wyznaczoną na 12 miesięcy na poziomie 253,8 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:10 akcje BRE kosztowały 296,2 zł.

Getin Holding

Getin Holding planuje przeprowadzenie emisji publicznej do 18 mln akcji serii O i podwyższenie kapitału o kwotę do 18 mln zł, podała spółka w projektach uchwał na walne zgromadzenie, zaplanowane na 29 grudnia. >>>>

W raporcie z 3 grudnia analitycy Goldman Sachs rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Getin Holding od zalecenia „kupuj”. 12-miesięczną cenę docelową wyznaczyli na poziomie 15,2 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 10:15 akcje GETIN warte były 11,21 zł.

Eurocash

Raportem z 3 grudnia analitycy Wood & Company rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla spółki Eurocash od zalecenia „trzymaj” z ceną docelową 28,3 zł. W dniu wydania rekomendacji na warszawskiej giełdzie około godz. 11:20 akcje EUROCASH kosztowały 28,3 zł, czyli dokładnie tyle ile wynosi wycena analityków.