Cztery miasta, jeden bilet
Jeśli chcemy spędzić czas w miastach gospodarzach, w czasie gdy nie ma tam spotkań albo zakończy się faza grupowa, możemy skorzystać ze specjalnej oferty. Warto nabyć tzw. Polish Pass.
To karta, na której można zapisać bilety komunikacji miejskiej w miastach gospodarzach, nocleg, a nawet ubezpieczenie zdrowotne. Z usługi będzie można skorzystać od 6 czerwca do 2 lipca. Niewykluczone, że Polish Pass będzie działał również po Euro 2012. Więcej informacji na stronie www.polishpass.org.
Jak podróżować
● Trasę, szczególnie długą, planuj z wyprzedzeniem. Weź pod uwagę, że w wielu miejscach będzie obowiązywała inna organizacja ruchu. W związku z tym, chociaż warto mieć przy sobie nawigację GPS, to w czasie mistrzostw Europy nie należy bezwzględnie słuchać jej wskazówek. Producenci oprogramowania nie zaktualizowali map na czas Euro 2012, dlatego mogą one nie uwzględniać zmian na polskich drogach.
● Jeśli jednak chcesz skorzystać z nawigacji, warto wcześniej wyznaczyć trasę podróży uwzględniającą np. remonty drogowe. Dużym ułatwieniem będzie sporządzenie listy parkingów typu Park & Ride, które będą funkcjonować na obrzeżach miast gospodarzy. Zostawiając tam samochód, będziemy mieli pewność, że komunikacją miejską sprawnie przedostaniemy się w okolice stadionu lub strefy kibica. Zwłaszcza że wjazd autem do centrum miasta może okazać się niemożliwy w dni meczowe. A nawet jeśli formalnie nie zostanie zabroniony, gigantyczne korki są gwarantowane.
● Kluczową wskazówką do tego, jak się poruszać, będą oficjalne oznakowania – zarówno dla samochodów, jak i dla pieszych – z logo Euro 2012.