"Jest to jedna z największych umów na tego typu usługi w sektorze publicznym. Obejmuje ponad 300 lokalizacji w całym kraju. Wartość  kontraktu  to prawie 26 mln zł brutto" - podała spółka w informacji prasowej.

Asseco będzie odpowiedzialne za usługi informatyczne w zakresie zarządzania, administrowania, monitorowania, bieżącej obsługi oraz utrzymania  infrastruktury  i podsystemów ARiMR. W ramach projektu ZUMA III Asseco  zapewni utrzymanie m.in. systemu dostępu do internetu, pamięci masowych, kopii zapasowych, poczty elektronicznej oraz  sieci LAN/WAN. Zajmie się również dystrybucją oprogramowania, podała również spółka. 

"Naszym zadaniem będzie m.in. zapewnienie sprawnego funkcjonowania prawie 2 tys. urządzeń, w tym serwerów oraz infrastruktury sieciowej i składowania danych, pracujących na potrzeby 12  tys. pracowników  ARiMR  w ponad 300 lokalizacjach. Będziemy odpowiadać za jeden z najbardziej złożonych projektów utrzymania infrastruktury IT w sektorze publicznym" - mówi wiceprezes Asseco Poland, Andrzej Dopierała, cytowany w informacji prasowej.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest siódmym największym dostawcą oprogramowania w Europie.