"Spółka zakłada wzrost całkowitej kwoty przyjętych zakładów do poziomu 730 mln euro oraz spadek EBITDA o 20-25% (z wyłączeniem pozycji jednorazowej w kwocie 0,6 mln euro w 2014 roku), spowodowany likwidacją opłaty manipulacyjnej na Słowacji oraz wzrostem wydatków inwestycyjnych" - czytamy w komunikacie.

W 2014 r. grupa odnotowała całkowitą sumę przyjętych zakładów na poziomie 672,4 mln euro, tj. o 18,5% więcej r/r.

Inwestycje spółki będą koncentrowały się na zwiększaniu oferty zakładów internetowych oraz optymalizacji sieci kolektur. Głównym zadaniem w tym roku będzie przygotowanie się do wielokanałowej obsługi jeszcze większej liczby produktów, oraz zwiększenie efektywności prowadzonej działalności, podano także.

"Jednocześnie należy zastanowić się nad aktualnymi wymaganiami organów nadzoru na poszczególnych rynkach, zwłaszcza w Polsce. W 2015 roku nadal będziemy pracować nad poprawą środowiska regulacyjnego tak, aby rynek regulowany mógł rozwijać się na niekorzyść rynków zagranicznych, które nie zasilają budżetów poszczególnych państw" - czytamy dalej.

Jak podano, w Czechach w 2016 roku oczekiwane jest przyjęcie nowej ustawy o zakładach bukmacherskich, która powinna uzyskać swój ostateczny kształt w roku bieżącym, a która będzie miała wpływ na przyszłe przychody, zyski oraz podatek obrotowy spółek działających w branży zakładów w tym kraju.

"Spółka oczekuje, że w 2015 roku głównym motorem wzrostu pozostaną zakłady internetowe, a likwidacja opłaty manipulacyjnej na Słowacji zmniejszy wartość EBITDA" - podsumowano w komunikacie.

Fortuna Entertainment Group to największy operator zakładów wzajemnych w Europie Środkowej; działa w Czechach, na Słowacji, w Polsce i na Węgrzech.