Wojsko

Wojsko

źródło: ShutterStock

Jak mówił na antenie Polskiego Radia RDC, dobiegają końca prace zespołu, przygotowującego plan uzupełnienia jednostek we wschodniej Polsce. Jutro ma się odbyć jedno z ostatnich spotkań zespołu, który przygotowuje rekomendację ministrowi obrony.

"Pomysł dotyczy tego, by zwiększyć ukompletowanie i skuteczność działania jednostek na ścianie wschodniej" - powiedział wiceminister Mroczek. Dodał, że programem na pewno objęta zostanie pierwsza Brygada Pancerna, stacjonująca w Warszawie-Wesołej, Zamościu, Chełmie i Siedlcach.

>>> Czytaj też: Ile zarabia wojsko? Oto przeciętne zarobki żołnierzy

Komentując przejeżdżający przez Polskę Marsz Dragonów Czesław Mroczek ocenił, że dobrze się stało, iż Amerykanie zdecydowali się na taki pokaz swojej obecności. "Ci żołnierze mogli wrócić tak, jak przyjechali, samolotami i tak duża liczba osób nie dowiedziałaby się, że to są naprawdę poważne siły NATO-wskie na terenie naszego kraju" - powiedział wiceszef MON.

Kilkadziesiąt amerykańskich wozów opancerzonych Stryker od kilku dni przemierza Polskę. Żołnierze powracają z ćwiczeń w krajach bałtyckich do macierzystej bazy w Niemczech.