Twórca mitycznego filmu „Kobieta i mężczyzna” marzył o tym od dawna. Teraz udało mu się to zrealizować. Po powrocie z Indii, gdzie kręcił zdjęcia do swego nowego obrazu z Elsą Zylberstein i partnerującym jej, znanym z nagrodzonego Oscarem „The Artist”, aktorem Jeanem Dujardinem, Lelouche wreszcie mógł zainaugurować swoją szkołę. Stało się to przy okazji otwarcia 7, Festiwalu Filmu Policyjnego w Beaune, stolicy burgundzkiego wina.

Reżyser wspomina, że gdy poruszył temat otwarcia szkoły filmowej w tym mieście, znanym z aukcji starych win na cele charytatywne, mer Beaune bez chwili zastanowienia pozytywnie zareagował na ten pomysł. Prace nad projektem trwały dwa lata. Przygotowano miejsce do wykładów i studia, w których studenci, jak stwierdził Lelouche, będą mogli poznać abecadło sztuki kinematograficznej - przygotowanie do zrobienia filmu, kręcenie zdjęć i montaż.

Rekrutacja profesorów zacznie się we wrześniu. Lelouche chce do swoje szkoły ściągnąć największych mistrzów kina - w tym - Martina Scorsese, Costę-Gavrasa czy Woody Allena. 

>>> Czytaj też: Ściągasz z internetu polskie filmy? Spodziewaj się wezwania z kancelarii prawniczej