Dziś w Toruniu została podpisana umowa na dostarczenie tamtejszemu przewoźnikowi MZK Sp. z o.o. dwukierunkowych tramwajów Swing Duo – informuje Pesa Bydgoszcz SA.

Kontrakt obejmuje dostawę czterech pojazdów z opcją dwóch kolejnych. Prezydent Torunia zapowiedział jednak, że będzie to prawdopodobnie pięć pojazdów. Tramwaje mają zostać dostarczone końca września tego roku.

Swing Duo to niskopodłogowe pięcioczłonowe dwukierunkowe, dwustronne tramwaje o długości od 28 do 32 m. Koszt jednego tramwaju to 6,89 mln zł. W ramach umowy, Pesa zapewni też specjalistyczne wyposażenie obsługowe i pakiet eksploatacyjno-naprawczy.

>>> Czytaj też: Newag, Pesa, Solaris. Polskie pociągi i autobusy podbijają zagraniczne rynki

To kolejna umowa Pesy podpisana z Toruniem. Wcześniej bydgoski producent taboru podpisał kontrakt na dostawę 12 jednokierunkowych Swingów.

Pesa Bydgoszcz zajmuje się budową, modernizacją i naprawą taboru szynowego. Produkuje tabor kolejowy i tramwajowy na rynki krajowy i zagraniczne.
Portfel zamówień spółki na ten rok wynosi ok. 3 mld zł. Ok. 65-70 proc. przypada na polski rynek, a 30-35 proc. to eksport.