"Naszą ambicją jest wygranie przetargów na około 40% wartości tej kwoty" - powiedział Miterski, cytowany w komunikacie.

Jak podkreślił, Ferrum posiada zakład produkcyjny blisko placów budowy gazociągów, jest jedynym w Polsce producentem rur stalowych spełniających wymagania techniczne Gaz-Systemu, a także ma technologię i urządzenia umożliwiające ich kompletne przygotowanie do instalacji, w tym izolowanie.

"Gros zaplanowanych do budowy gazociągów zlokalizowanych jest na południu kraju, co w oczywisty sposób działa na naszą korzyść. Dzięki poczynionym w minionych latach inwestycjom dziś jesteśmy w stanie samodzielnie realizować kompletne zamówienia. Mamy wszelkie atuty w ręku, by zaoferować Gaz-Systemowi najlepszy produkt w najbardziej korzystnej cenie, równocześnie odpowiednio angażując nasze moce produkcyjne, by dalej dynamicznie rozwijać się w innych segmentach rynku" - podkreślił prezes.

Ferrum spodziewa się pierwszych przetargów na dostawy rur dla Gaz-Systemu jeszcze w II kwartale br.

"Podpisanie umowy ramowej to pierwsza z dobrych informacji, która pozwoli nam na finalizację kolejnych etapów restrukturyzacji spółki, o których mamy nadzieję poinformować rynek w okresie II kwartału" - dodał Miterski.

Grupa kapitałowa Ferrum realizuje działalność w trzech podstawowych segmentach: produkcji rur, konstrukcji spawanych oraz działalności marketingowej i promocyjnej grupa składa się z jednostki dominującej oraz dwóch jednostek zależnych, tj. Zakładu Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. oraz Ferrum Marketing Sp. z o.o. Ferrum S.A. (do 2005 r. Huta Ferrum) jest notowane na warszawskiej giełdzie od 1997 r.