- Przy obecnych poziomach cen węgla, proces restrukturyzacji górnictwa będzie trudniejszy niż jeszcze pół roku temu myśleliśmy - powiedział Piechociński podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Dodał, że obecny poziom cen jest "zabójczy dla większości kopalń". "Z drugiej strony, nie wystarczy samo zaangażowanie spółek energetycznych, ale także związków zawodowych w celu obniżenia kosztów produkcji" - wskazał wicepremier.

Piechociński potwierdził, że rząd ma dziś przyjąć wniosek w sprawie dofinansowania Towarzystwa Finansowego Silesia akcjami spółek ze znaczącym udziałem Skarbu Państwa.

Według zapowiedzi Centrum Informacyjnego Rządu (CIR), na dzisiejszym posiedzeniu rząd ma się zająć wnioskiem Skarbu Państwa "o wyrażenie zgody na zbycie w trybie innym niż określony w art. 33 ust. 1 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji poprzez wniesienie do Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. części należących do Skarbu Państwa akcji Spółek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. oraz PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki". 

>>> Polecamy: Rząd przyjął program budowy dróg. Ukończone zostaną autostrady A1 i A2