"Umowa na odcinek drogi ekspresowej S3  od Jawora do Bolkowa przewiduje, że 16-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej zostanie zaprojektowany i wybudowany w okresie 36 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem z realizacji robót okresów zimowych trwających  od 15 grudnia do  15 marca" - czytamy w komunikacie.

W przyszłym tygodniu GDDKiA planuje podpisanie umowy z wykonawcą sąsiedniego, prawie 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 od Legnicy do Jawora. Koszt budowy obu odcinków od Legnicy przez Jawor do Bolkowa wyniesie prawie 700 mln zł. Oddanie do ruchu obu odcinków drogi ekspresowej S3 od Legnicy  do Bolkowa planowane jest w 2018 r., podano również.

Budowa drogi ekspresowej S3 na odcinku Legnica-Bolków przewiduje m.in. budowę odcinka drogi ekspresowej o długości ok. 36 km o przekroju 2 x 2 pasy ruchu w każdą stronę, pas awaryjny oraz pas dzielący min. 5 m oraz budowę 4 węzłów drogowych: "Jawor", "Jawor II", "Paszowice" oraz "Bolków",

Droga ekspresowa S3 stanowi element korytarza paneuropejskiego - Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (CETC - The Central European Transport Corridor). Jako fragment europejskiej trasy E65 wiodącej z północy na południe Europy, docelowo połączy miasto Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, a dokładniej z miejscowością Chania w Grecji.

Na terenie Polski droga ekspresowa S3 przebiega południkowo od zespołu portów morskich Szczecin - Świnoujście na północy następnie wzdłuż zachodniej granicy kraju, przez okolice Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski w Lubawce.

>>> Czytaj też: GDDKiA: Budimex ma umowę na odcinek trasy S6 w woj. zachodniopomorskim [MAPA]