statystyki

Masowe procesy imigrantów na Węgrzech. Deportacja za nielegalne przekroczenie granicy

1 lutego 2016, 18:21 | Aktualizacja: 04.03.2016, 18:58
Źródło:IAR

Naruszenie płotu granicznego i przejście przez granicę Węgier to przestępstwo. Tylko w miniony weekend węgierski sąd skazał kolejnych 41 osób za nielegalne przekroczenie granicy.

Reklama

Reklama

Kary dla imigrantów na Węgrzech.

Kary dla imigrantów na Węgrzech.

źródło: Bloomberg / Akos Stiller

Tamtejszy resort sprawiedliwości bardzo chętnie korzysta z nowych przepisów antyimigracyjnych.

Kiedy fala imigracyjna przelewała się przez serbsko-węgierską granicę, rząd Wiktora Orbana zdecydował o radykalnej zmianie przepisów dotyczących nielegalnego jej przekraczania. Wtedy też parlament przegłosował nowelizację, która mówi, że naruszenie płotu granicznego oraz przejście przez granicę Węgier będzie traktowane nie jako wykroczenie, ale jako przestępstwo.

Tego typu sprawy najczęściej trafiają do sądu okręgowego w Segedynie na południu Węgier, który rozpatruje je w trybie przyspieszonym.

I tak tylko w miniony weekend skazał on 39 osób za nielegalne przekroczenie granicy państwa. Jako karę sędzia wymierzył deportację z Węgier na okres od roku do dwóch lat. Z kolei dwie osoby zostały uznane za winne przemytu ludzi. Pierwszym był Irakijczyk, który za 700 euro próbował przewieźć przez Węgry iracką rodzinę. Drugi to Serb, który przemycał swoich rodaków do Zachodniej Europy. Jednak uciekając przed policją dodatkowo spowodował wypadek drogowy. Obaj poza deportacją zostali skazani na karę więzienia w zawieszeniu.

Wszystkie wyroki są prawomocne i nie można się od nich odwołać. 

Reklama

Reklama

  • Bialkot(2016-02-01 20:15) Odpowiedz 471

    Orban tylko broni postanowien traktatu z Schengen czego czego wiekszosc krajow nie czyni a jest zobowiazana. Paradoksalnie UE opoznialo wejscie Wegier (i Polski) do strefy Schengen bo nie byli przygotowani - hipokryci!

  • hmm(2016-02-01 23:58) Odpowiedz 341

    Wegrzy postepuja slusznie, dziwia tylko te kary w zawieszeniu - za przerzucanie ludzi przez granice powinna byc kara bezwzglednego wiezienia, szczegolnie po probie ucieczki przed Policja.

  • matt(2016-02-02 15:17) Odpowiedz 160

    Węgrzy mają jaja. martwi mnie natomiast niedookreślenie naszego rządu w sprawie migrantów. w tak ważnej sprawie referendum powinno być już dawno rozpisane i jego wynik powinien być legitymacją i wyznacznikiem naszej polityki imigracyjnej

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze