Ideą konkursu jest wyszukiwanie najbardziej innowacyjnych firm działających na rynkach kapitałowych. Nagrodą główną w kategorii Finding Alpha jest 1.000.000 dolarów przeznaczonych na rozwój projektu. Jurorami w konkursie są m.in.: Nicole Sherrod, Dyrektor Zarządzający TD Ameritrade, największego Domu Maklerskiego w USA czy Mat Harris, Dyrektor Zarządzający w Bain Capital Ventures.

Wyłonienie laureatów i wręczenie nagród odbędzie się 24 maja 2016 roku w Nowym Jorku.

Kategorie, w których Exeria występuje jako finalista:

- Finding Alpha

- Most Promising Startup

- Most Disruptive

- Founder of The Year

O Exerii:

Wyobraź sobie program, w którym bez znajomości programowania, klikając myszką możesz zbudować własną strategię algorytmiczną, przetestować ją na danych historycznych, zapisać na własnym dysku lub on-line i korzystać w wybranych momentach rynkowych. Możesz używać strategie wykorzystujące wzrosty cen, spadki, trendy boczne, korelacje czy wybicia z formacji. Możesz uruchomić i kontrolować wiele różnych strategii jednocześnie mając pewność, że nie opuścisz żadnej szansy na transakcję.

Część z nich będzie pokazywała Ci tylko sygnały do wykonania ręcznie, a część będzie systematycznie realizowała małe zlecenia. Tego typu oprogramowanie już istnieje i jest dostępne dla każdego inwestora, który chce zarabiać na rynkach finansowych. Co więcej, inwestorzy wykorzystujący roboty dzielą się swoimi ciekawymi pomysłami i wynikami analiz.

Krystian Juchacz, Project Manager EFIX DM:

„Bycie finalistą konkursu to przede wszystkim docenienie ciężkiej pracy całego zespołu. Wyróżnienie to ma dla nas bardzo duże znacznie i liczę, że będzie pomocne w dalszym rozwoju projektu. Wierzę, że dzięki naszej technologii zrewolucjonizujemy rynki finansowe.”

Więcej informacji na: exeria.com, benzingafintechawards.com

Kontakt:

urszula.franczak@efixdm.pl, +48 506 203 191

ana.drzazga@efixdm.pl, +48 505 677 510

Źródło: EFIX Dom Maklerski S.A.

-----

Polska Agencja Prasowa S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treści zlecone przekazane do publikacji i oznaczone w serwisie jako "Centrum Prasowe”