statystyki

Drukowanie pieniędzy? To z pewnością jeszcze nie koniec

6 czerwca 2016, 07:36 | Aktualizacja: 14.06.2016, 15:19
Działania głównych banków centralnych i ich efekty

Działania głównych banków centralnych i ich efektyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Amerykańska Rezerwa Federalna może w przyszłym tygodniu podwyższyć stopy procentowe. Na tle działań innych dużych banków centralnych taka jastrzębia polityka to tylko wyjątek.

Spekulacje na temat możliwej podwyżki rozgorzały po publikacji zapisu dyskusji na kwietniowym posiedzeniu FOMC – Federalnego Komitetu do spraw Operacji Otwartego Rynku, który odpowiada w Fed za kształtowanie polityki pieniężnej. Wynikało z niego, że większość skłania się ku podwyżce, o ile dane z amerykańskiej gospodarki będą wskazywały na ożywienie. Wypowiedzi prezes Fed Janet Yellen z końca maja nie rozwiały wątpliwości, bo powiedziała ona, że podwyżki stóp procentowych w USA – biorąc pod uwagę stan amerykańskiej gospodarki – mogą być właściwe w kolejnych miesiącach.


Pozostało jeszcze 96% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Heh(2016-06-06 10:50) Zgłoś naruszenie 11

    Konkurencyjność wewnętrzna i zewnętrzna muszą współgrać. Japończycy ciągle eksportują ,bo zrobili skok konkurencyjny do 1990, potem oszczędzali na obligacje japońskie i nauczyli się nie konsumować , a to błąd ,bo bez 2% inflacji nie poprawia się kpnkurencyjność produktów tak aby je dalej eksportować po dobrej cenie. Eksportowano konkurencyjne produkty po zaniżonych cenach nie wywołując jeszcze większej ich konkurecyjności, a wręcz spadkiem ich cen deflacją, a kurs jena dawał tylko krótkotrwałe efekty poprawy konkurencyjności produktów.Jeśli ceny produktów stają się bardzo drogie dla świata jak np. w USA to natychmiast przedsiębiorca wprowadza innowacje za ,którą dostaje dobrą wysoką cenę, w Japoni rynek konsumenta jakby traktowano ironicznie, bo od 20 lat słyszę o ich robotach jednak nikt ich nie kupuje, inwestycje bez konsumenta. W USA niedawno zaczęli z robotami i już je wprowadzają, udoskanalają. W Japoni to maskotka robot gdzie po euforii zaraz wieje nudą i nieprzydatnością.W USA dynamiks wprowadził silnego robota, który przenosi paczki, kopie się go i wstaje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze