Dobra zmiana z perspektywy prowincji. Oto polska wieś w pisowskich czasach

3 lipca 2016, 09:03
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polska wieś

Polska wieśźródło: ShutterStock

Koń jaki jest, każdy widzi. A jaki jest rolnik, sprzedawczyni gminnego sklepu czy mieszkaniec Polski B w pisowskich czasach? Na pewno zagubiony.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (12)

  • omlet(2016-07-04 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    Pani Pasztelanska z Polski Be, fachura

    Odpowiedz
  • ole(2016-07-04 09:32) Zgłoś naruszenie 251

    To smutne jak za parę groszy można kupić poparcie. Można być chamem, burakiem i nieukiem ale wystarczy parę złotych rozdać i już chodzi się w glorii chwały mając poparcie leni i meneli.

    Odpowiedz
  • Jan(2016-07-03 21:03) Zgłoś naruszenie 332

    Słaby tekst jak na portal aspirujący do ekonomicznie poczytnych.

    Odpowiedz
  • Mada(2016-07-03 19:53) Zgłoś naruszenie 13275

    PiS wyprowadził z biedy 900tys polskich dzieci, bo tyle wg GUS-u w Polsce było dzieci niedożywionych i żyjących w ubóstwie.Za to my, Polacy jesteśmy im wdzięczni i dziękujemy.

    Odpowiedz
  • Ja5(2016-07-03 17:27) Zgłoś naruszenie 1139

    Uwielbiam tę medialną nagonkę na Polskę Wschodnią. Szczególnie zabawnie brzmi jak potem powtarza to taki mieszkaniec Polski Zachodniej pracujący za 4 tys i myślący, że to dużo. Wszędzie tylko wytykanie, że tam ludzie leniwi i w ogóle, ale jakoś tam jednocześnie najmniej dłużników i wszystko płacą na czas. Coś tu chyba nie gra w tych teoriach. Na wschodzie ludzie muszą zasuwać, bo tam nie było nic i pracują od świtu do nocy, a nie "from nine to five" jak na zachodzie kraju. Tam nikt nie wszedł na gotowe po Niemcach, tam wszystko było zrównane z ziemią i trzeba było zaczynać od nowa. Tam nie czekały miejsca pracy, tylko trzeba było je sobie najpierw stworzyć.

    Odpowiedz
  • Konopielka XXI wieku(2016-07-03 13:07) Zgłoś naruszenie 121

    za PSL to nawet kury sie niosły :) Bu ha ha ! Artykuł sponsorowany wymaga oznaczenia

    Odpowiedz
  • mcs(2016-07-03 12:54) Zgłoś naruszenie 761

    Co to ma być portal o gospodarce czy tygodnik wrozka?

    Odpowiedz
  • ekonomista(2016-07-03 12:28) Zgłoś naruszenie 211

    Ale poliagitka :)) To sie nadaje do kabaretu :) Brzuch mnie ze śmiechu rozbolał, mieszkańca z wyboru wsi mazowieckiej, urodzonego w Warszawie. Autor! Autor! łe hłe hłe

    Odpowiedz
  • ada(2016-07-03 11:48) Zgłoś naruszenie 199

    Kolejny propagandowy artykul. Pis tu chyba abonament wykupil.

    Odpowiedz
  • Heyah(2016-07-03 11:29) Zgłoś naruszenie 161

    ARiMR to jedno wielkie szambo ! Dobrze, że ktoś wrzucił tam granat. Może będzie teraz smród ale dla drani z peezelu skończy się żerowanie na tym nieszczęsnym kraju.

    Odpowiedz
  • 50+(2016-07-03 09:52) Zgłoś naruszenie 245

    no i co dalej?Takich reportaży to na pęczki w kazdej regionalnej gazetce.Ze co ? ze PIS be bo naobiecywał a PO cacy to ciepła woda była?Wies od lat jest zapuszczona zwłaszcza tam gdzie brak perspektyw.Przeczytałem , napisałem krotki post i tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • "mnogo i durnogo"(2016-07-03 09:45) Zgłoś naruszenie 170

    Jakich uchodźców PiS przyjmie ? A w jaki sposób ich zmusi by tu zostali zamiast jechać do raju socjalnego tzn. do Niemiec ? W dyby ich zakuje ?

    Odpowiedz