statystyki

Holandia: Pierwsze wyniki śledztwa ws. MH17 będą 28 września

19 sierpnia 2016, 13:53 | Aktualizacja: 19.08.2016, 14:17
Źródło:PAP
28 września zostaną ogłoszone pierwsze wyniki międzynarodowego śledztwa karnego ws. odpowiedzialności za katastrofę samolotu malezyjskich linii, który w lipcu 2014 r. został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą - podała w piątek holenderska prokuratura.

Reklama

Reklama

W katastrofie zginęło 298 osób.

"Poinformowaliśmy bliskich ofiar katastrofy samolotu (lot MH17), że nowe spotkanie odbędzie się 28 września, podczas którego zostaną ujawnione wyniki śledztwa karnego" - oświadczył rzecznik prokuratury Wim de Bruin.

Śledztwo prowadzone jest przez holenderską prokuraturę wspólnie z przedstawicielami Malezji, Belgii, Australii i Ukrainy.

Wyniki dochodzenia zostaną ogłoszone na konferencji prasowej po spotkaniu z rodzinami i bliskimi ofiar w Nieuwegein, niedaleko Utrechtu w środkowej Holandii - sprecyzował rzecznik prokuratury.

Według opublikowanego w październiku 2015 roku raportu holenderskiego urzędu ds. bezpieczeństwa (OVV) samolot należący do linii Malaysia Airlines, który leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony 17 lipca 2014 r. pociskiem rakietowym ziemia-powietrze Buk wyprodukowanym w Rosji. OVV nie wyjaśnił jednak, kto wystrzelił rakietę.

Władze ukraińskie twierdzą, że samolot zestrzelili prorosyjscy separatyści. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze