statystyki

GPW wyemituje obligacje dla inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych

7 września 2016, 08:01 | Aktualizacja: 07.09.2016, 11:33
Źródło:ISBnews

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) planuje emisję publiczną pięcioletnich obligacji na kwotę 120 mln zł, skierowaną zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych, poinformowała ISBnews prezes prof. Małgorzata Zaleska.

Reklama

Reklama
"Mamy dwa banki: Pekao i Bank Handlowy, które są doradcami przy emisji obligacji 5-letnich na 120 mln zł. Skierujemy je do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych" - powiedziała Zaleska w rozmowie z ISBnews w kuluarach XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Zaznaczyła, że jest istotne, aby oferować instrumenty skierowane dla inwestorów indywidualnych, którzy w ostatnich latach w dużej części odeszli z GPW.

"Uważam, że obligacje GPW są instrumentem bezpiecznym i będą budowały zaufanie nie tylko do GPW, ale rynku obligacji" - wskazała prezes GPW.

"Poprzednia emisja będzie rolowana na przełomie roku i chcemy, aby to był moment, kiedy będzie można nabywać potencjalnie nowe papiery po uprzednim zatwierdzeniu prospektu przez KNF" - dodała Zaleska.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od listopada 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze