statystyki

Transfer francuskich technologii do Polski. Będziemy produkować rakiety indukcyjne

7 września 2016, 14:13 | Aktualizacja: 07.09.2016, 21:24
Źródło:ISBnews
Rakiety, fot. yuri4u80

Rakiety, fot. yuri4u80 źródło: ShutterStock

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) i Mesko oraz francuskiej firmy TDA (100 proc. zależnej od Thales) podpisali w Kielcach porozumienie w sprawie współpracy w zakresie produkcji w Polsce rakiet indukcyjnych, przeznaczonych zarówno na rynek krajowy, jak i rynki zagraniczne, poinformowały firmy.

Reklama

Reklama

Produkcją zajmie się zakład Mesko ze Skarżyska-Kamiennej, we współpracy z firmą Thales.

"Podpisane porozumienie o współpracy to kolejny przykład skuteczności działań Polskiej Grupy Zbrojeniowej w zakresie pozyskiwania nowoczesnych technologii oraz rozwijania eksportu. Kooperacja z francuskimi partnerami istotnie podniesie kompetencje spółek z Grupy PGZ oraz przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty" - powiedział prezes PGZ Arkadiusz Siwko, cytowany w komunikacie.

W wyniku podpisanego porozumienia Polska stanie się producentem nowoczesnych rakiet indukcyjnych, co oznacza również transfer technologii do Polski. PGZ i Thales-TDA sprawdzą także możliwości produkcji nisko kosztowych systemów naprowadzania podano także.

"Nasze wspólne możliwości produkcyjne oraz zdolność do współpracy dadzą nam nowe możliwości eksportowe oraz pozwolą stworzyć stabilną bazę dla polskich sił zbrojnych, jeśli rakiety indukcyjne będą stosowane w przyszłości w polskiej flocie helikopterów" - powiedział prezes Thales Polska Paweł Piotrowski, również cytowany w komunikacie.

Thales jest światowym liderem technologicznym na rynku lotniczym i kosmicznym, transportowym oraz obronnym i bezpieczeństwa. W 2015 roku grupa Thales odnotowała sprzedaż w wysokości 14 miliardów euro, zatrudniając 62 000 pracowników w 56 krajach.

PGZ to producent sprzętu wojskowego; grupa ponad 60 spółek, która zatrudnia ponad 17 500 osób. Roczny obrót PGZ wynosi ok. 5 mld zł. 

>>> Czytaj też: Rosja pręży muskuły. Pod Moskwą rozpoczęło się II Forum Wojskowo-Techniczne [ZDJĘCIA]

Reklama

Reklama

 • do tak pytacza!!(2016-09-07 19:14) Odpowiedz 81

  przykazanie " nie zabijaj" jest źle przetłumaczone - naprawde brzmi "nie morduj"

 • Tak tylko pytam(2016-09-07 15:21) Odpowiedz 524

  Czy pracownicy tych korporacji łamią przykazanie nie zabijaj bo przecież każdy z nich jest świadom w czym uczestniczy i do czego służą te produkty.... A może łamią tylko wtedy gdy produkty te zostaną użyte ?

  Pokaż odpowiedzi (8)
 • Antoni(2016-09-08 10:26) Odpowiedz 33

  Promy , drony , satelity , cybernetyka , żegluga śródlądowa z pogłębianiem Wisły i Odry , kanał Elbląski a na to wszystko lub przede wszystkim już ruszyły nowe technologie z produkcją figur Jezusa , Kaczyńskich i podobnych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze