statystyki

Glapiński: Liczę, że Moody's nie obniży ratingu suwerennego Polski

7 września 2016, 16:36 | Aktualizacja: 07.09.2016, 19:32
Źródło:ISBnews

Reklama

Reklama

Glapiński: Liczę, że Moody's nie obniży ratingu suwerennego PolskiWarszawa, 07.09.2016 (ISBnews) - Nie ma obecnie żadnego czynnika, który uzasadniałby obniżenie ratingu suwerennego Polski przez Moody's Investors Service, uważa prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński. Liczy on, że Moody's nie obniży w piątek ratingu naszego kraju.

"Liczę na dobre wiadomości. Liczę na profesjonalizm Moody's, że podejmą decyzję właściwą - czyli że nie zmienią ratingu. […] Pomimo ogromnego wysiłku, nie znalazłoby się żadnego argumentu za zmianą ratingu" - powiedział Glapiński podczas konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

Długoterminowy rating Polski w Moody's wynosi A2 od 2002 r. W czerwcu agencja ostrzegła jednak, że eskalacja konfliktu dotyczącego Trybunału Konstytucyjnego w Polsce może pogorszyć klimat inwestycyjny, a także wpłynąć na rating suwerenny.

Moody's ma przedstawić nowy raport na temat Polski w najbliższy piątek. Większość analityków spodziewa się, że rating pozostanie niezmieniony.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze