Miernik biedy: niedogrzany dom

26 października 2016, 06:39 | Aktualizacja: 26.10.2016, 08:15
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Odsetek osób żyjących w gospodarstwach domowych, których nie było stać na odpowiednie ogrzanie mieszkania

Odsetek osób żyjących w gospodarstwach domowych, których nie było stać na odpowiednie ogrzanie mieszkaniaźródło: DGP

Prawie trzem milionom osób brakowało w ubiegłym roku pieniędzy na ogrzewanie. To radykalnie mniej niż przed dekadą, gdy problem dotyczył co trzeciego Polaka.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (15)

  • kominiarz(2016-10-26 09:09) Zgłoś naruszenie 1011

    Jakość i temat artykułów na tym portalu zaczynają sięgać dna. Niedogrzanie domu to miernik biedy co wy wypisujecie? Domy niezaizolowane, po 200 m kw na których mieszka 1 lub 2 osoby. W takim budynku mozna spalić wagon węgla i będzie zimno. To samo się tyczy komunalnych kamienic. W Szwecji gdzie klimat jest dużo zimniejszy i temp. średniorocznie dużo nizsza niż u nas działa wszystko ok, ponad 90% domów to małe kompaktowe domki dostosowane do liczby zamieszkujących osób. Najlepsza jest jednak wypowiedź analityka...Prawdopodobnie część z tych rodzin przeznaczy dodatkowe pieniądze na dogrzanie swoich domów – uważa Piotr Bujak, główny ekonomista PKO BP...a ja dodam prawdopodobnie za otrzymane pieniadze ogrzeją się od środka. Europę w chwili obecnej zamiejszkują najbardziej ogłupione narody które nawet nie potrafią ogrzać domu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • misiek(2016-10-26 08:04) Zgłoś naruszenie 56

    potrzeby fizjologiczne - czyli ogrzanie domu, powinny byc mozliwe najtansze do zaspokojenia. Przyklad: w Skandynawii pradu uzywa sie do wszystkiego Poczawszy od ogrzania domu do przygotowania posilku. Gazu nie ma. Ile placi statystyczna rodzina miesiecznie, dom/mieszkanie 100 m, za ten prad ? 500 zl. Przy dochodach netto srednio na rodzine 25 000 zl. W wielu rzeczach trzeba Polakom oczy pootwierac jak bardzo przeplacaja. Oczywiscie przeplacaja m.in dlatego gdyz do produkcji ow pradu nie uzywamy zasobow naturalnych lecz najdrozszych i najmniej ekologicznych. W Norwegii wiekszosc pradu pochodzi z elektorwni wodnych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mariusz(2016-10-26 08:25) Zgłoś naruszenie 410

    To jakieś bzdury, jaki sens ma ranking obejmujący odsetek mieszkań nieogrzanych ze względu na biedę, np w takim kraju jak Grecja czy Hiszpania, tam nie ma typowej zimnej pogody. To nie wynika z biedy tylko z braku takiej potrzeby.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • niepelnosprawny,org(2016-10-26 12:15) Zgłoś naruszenie 33

    i gdzie ten bogaty zachód? biednym Polakom dac wegiel ze zwałów....

    Odpowiedz
  • niepelnosprawny,org(2016-10-26 12:14) Zgłoś naruszenie 33

    i gdzie ten bogaty zachód?

    Odpowiedz
  • mlk(2016-10-27 19:38) Zgłoś naruszenie 10

    Niedogrzanie mieszkania jest sprawa BARDZO subiektywna. Jednym jest zimno przy 22°C, innym przy 19°C. Malo tego: mieszkając równolegle w dwóch budynkach, można zauważyć, ze 21°C w suchym mieszkaniu to wysoka temperatura, jest nam ciepło lub bardzo ciepło, a 23°C w wilgotnym = uczucie zimna.

    Odpowiedz
  • Ela(2016-10-27 10:28) Zgłoś naruszenie 00

    z badań redaktora według infografiki wynika że w Anglii bieda większa niż w Polsce, to w jakim celu kochani rodacy tak masowo tam wyjeżdżają, za gorąco im w kraju u rodziców pod pierzynką ?!

    Odpowiedz
  • ed(2016-10-27 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ile macie w tej chwili u siebie w mieszkaniach/domach? Ja 15,6st.C.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz