Ciech nie kupi spółek segmentu agro grupy Sapec, nie wyklucza innych akwizycjiWarszawa, 08.11.2016 (ISBnews) - Ciech nie kupi spółek segmentu agro grupy Sapec, ale zapowiada dalsze wzmacnianie segmentu organicznego, w szczególności biznesu agro i nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach, podała spółka.

"Sapec podpisał umowę sprzedaży dwóch spółek z segmentu Agro funduszowi Bridgepoint - wynika z informacji opublikowanej na stronie Sapec w poniedziałek po południu. Oznacza to zakończenie udziału spółki Ciech w procesie nabycia 100% akcji spółek Sapec - Agro SA oraz Trade Corporation International. Zarząd Ciech zapowiada dalsze wzmacnianie segmentu organicznego, w szczególności biznesu Agro i nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach" - czytamy w komunikacie.

"Nasza oferta została poprzedzona szeregiem analiz zarówno pod kątem biznesowym, operacyjnym, jak i finansowym. Z naszej perspektywy zaoferowana cena była optymalna - ewentualne przejęcie pozwoliłoby na efektywne wykorzystanie nowych aktywów z korzyścią dla dalszego rozwoju Grupy i akcjonariuszy" - powiedział prezes Maciej Tybura, cytowany w komunikacie.

Spółka nie wyklucza udziału w kolejnych akwizycjach w obszarze agro.

"Nie wykluczamy udziału w innych akwizycjach, zależy nam bowiem na wzmocnieniu segmentu organicznego. Naszym celem jest również umacnianie pozycji Ciech na rynkach międzynarodowych" - dodał Tybura.

Jednocześnie spółka podejmuje wiele inicjatyw w ramach rozwoju organicznego. Ciech pracuje nad ekspozycją zagraniczną oraz nad kolejnymi rejestracjami produktów i substancji aktywnych, podano również.

"Do 2021 r. chcemy wprowadzić na rynek europejski 18 nowych produktów, intensywnie pracujemy także nad wzmocnieniem sieci dystrybucji zarówno w Polsce, jak i za granicą" - wskazał prezes.

W obszarze agro Grupa Ciech, poprzez spółkę zależną Ciech Sarzyna, jest największym polskim producentem środków ochrony roślin. Grupa Ciech rozbudowuje portfolio produktowe i wzmacnia siły sprzedażowe w tym segmencie, dywersyfikując w ten sposób działalność biznesową.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)