Serwisy tematyczne | Najnowsze

Ropa naftowa

10 grudnia 2016 r.

Producenci ropy spoza OPEC uzgodnili redukcję wydobycia surowca10 grudnia 2016 r.

Producenci ropy nienależący do Organizacji Państw Eksportujących Ropę (OPEC) podjęli w sobotę w Wiedniu, w ramach porozumienia z kartelem, decyzję o redukcji wydobycia o 562 tys. baryłek ropy dziennie, by podbić ceny surowca - podał resort energetyki Nigerii.
Syria

10 grudnia 2016 r.

USA wyślą dodatkowo 200 żołnierzy do Syrii10 grudnia 2016 r.

Amerykański sekretarz obrony Ashton Carter poinformował w sobotę, że USA wyślą do Syrii dodatkowo 200 żołnierzy, aby wesprzeć siły lokalne w odbiciu z rąk tzw. Państwa Islamskiego (IS) Rakki. Miasto to jest bastionem IS w Syrii.
Wykres 1

10 grudnia 2016 r.

Czy deweloperzy budują zbyt duże mieszkania?10 grudnia 2016 r.

Informacje napływające z rynku kredytów mieszkaniowych wskazują, że w ostatnim czasie wyraźnie zmniejszyła się zdolność kredytowa nabywców lokali.  Te zmiany były związane m.in. z zaleceniami KNF-u. Nadzór finansowy uznał, że banki przeszacowują możliwości finansowe klientów i powinny lepiej przygotować ich na nieunikniony wzrost stóp procentowych NBP. W związku z tym, spadła powierzchnia nowego mieszkania, które może nabyć typowy klient firmy deweloperskiej.
Apokaliptyczna wizja Warszawy

10 grudnia 2016 r.

Co się stanie, gdy nad Warszawą wybuchnie brudna bomba? [KOMENTARZ EKSPERTA]10 grudnia 2016 r.

Użycie brudnej bomby zawierającej aż jeden kilogram plutonu i rozproszenie tego plutonu w powietrzu w Warszawie może spowodować średnio 24 ofiary śmiertelne. Stosunkowo mała liczba pokrzywdzonych w połączeniu z olbrzymią trudnością uzyskania plutonu oznacza, że brudna bomba nie jest skutecznym narzędziem terroryzmu - czytamy w komentarzu eksperckim, przygotowanym przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ). 
droga ekspresowa S6 - odcinki Goleniów–Nowogard  i Płoty–Kiełpino

9 grudnia 2016 r.

Zachodniopomorskie: Pozwolenie na budowę dwóch odcinków S69 grudnia 2016 r.

Zachodniopomorski wojewoda wydał w piątek decyzje zezwalające na realizację dwóch odcinków drogi S6. To pierwsze z sześciu realizowanych w formule projektuj i buduj odcinków drogi, które uzyskały ostatnią decyzję administracyjną poprzedzającą jej budowę.
"Cieszę się, że możemy oddać do użytku ten ważny dla Lubelszczyzny i całego kraju odcinek drogi S19. Mimo ograniczeń finansowych podjęliśmy już szereg decyzji inwestycyjnych. Będziemy kierować do realizacji i oddawać do ruchu kolejne odcinki dróg w całej Polsce, w tym także odcinki Via Carpatia. Naszym celem jest budowa spójnego systemu komunikacyjnego" - powiedział wiceminister Jerzy Szmit, obecny na uroczystości otwarcia obwodnicy.

Na zdjęciu: Podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit (P).  Od lewej stoją: wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk, poseł Sylwester Tułajew, poseł Jerzy Bielecki i dyrektor Oddziału GDDKIA w Lublinie Anna Wysocka.

9 grudnia 2016 r.

Zachodnia obwodnica Lublina już otwarta dla kierowców. Fragment Via Carpatia9 grudnia 2016 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddała do ruchu 10-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19, który stanowi zachodnią obwodnicę Lublina i jest fragmentem przyszłej trasy Via Carpatia, podało Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Inwestycja została zrealizowana przez Budimex za ok. 620 mln zł.
Innowacje

9 grudnia 2016 r.

Firmy zwiększają wydatki na innowacje9 grudnia 2016 r.

Blisko połowa przedsiębiorców w ciągu roku planuje zwiększyć znacząco wydatki na innowacje. Zdają sobie sprawę, że bez nich nie mają szans konkurować na rynku - pisze "Puls Biznesu".
Języki

9 grudnia 2016 r.

Najważniejsze języki świata. Warto wiedzieć, których się uczyć9 grudnia 2016 r.

Na świecie istnieje ponad 6 tys. języków w których można się dzisiaj porozumieć. Około 2 tys. to języki w których mówi mniej niż 1000 osób. Z pozostałej liczby około 15 to języki globalne, które są używane na całej planecie. Których z nich warto się uczyć? Odpowiada artykuł w World Economic Forum.
Turbina wiatrowa MHI Vestas V164 w czasie testów operacyjnych w duńskim centrum testowym turbin wiatrowych w Osterild. Dania, 18.04.2016.

9 grudnia 2016 r.

Polska znowu wyprzedza plany rozwoju OZE9 grudnia 2016 r.

W 2015 roku wykorzystanie „zielonej” energii wzrosło o 7%. Dzięki temu Polska ponownie znalazła się powyżej rządowej ścieżki do osiągnięcia celu na 2020 rok. Jednak Ministerstwo Energii ma tyle samo powodów do zadowolenia, co do zmartwień.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze