Serwisy tematyczne | Najnowsze

Luka w Indeksie Cyfryzacji pomiędzy Polską a Europą Zachodnią

29 sierpnia 2016 r.

Polska kontra cyfrowa rewolucja. Czy dogonimy Zachód?29 sierpnia 2016 r.

Polska ma ambicje, by zostać jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek. Powinna w tym celu w pełni wykorzystać cyfrową rewolucję. Pod tym względem Polska jest wprawdzie opóźniona, ale są uczelnie i dobre kadry by to nadgonić – uważają eksperci McKinsey&Co,, autorzy raportu „Cyfrowa Polska”.
Elektrownia Połaniec, Zielony Blok, źródła GDF SUEZ Energia Polska S.A.

29 sierpnia 2016 r.

Raport: polska infrastruktura energetyczna wymaga pilnej modernizacji29 sierpnia 2016 r.

W polskiej strategii energetycznej do 2050 r. trzeba uwzględnić politykę klimatyczną UE i powinniśmy przygotować strategię niskoemisyjnego rozwoju. W przeciwnym razie narażamy się na poważne konsekwencje, w tym trudności ze znalezieniem pieniędzy na inwestycje w energetyce - wynika z raportu PISM
Rynek korepetycji kwitnie

29 sierpnia 2016 r.

Rynek korepetycji kwitnie. Ile można zarobić?29 sierpnia 2016 r.

Profesjonalista może na korkach zarobić nawet 10-15 tys. złotych w dobrym miesiącu. Amatorzy - nawet dziesięć razy mniej. Rynek korepetycji kwitnie. A dzięki programowi 500 plus będzie jeszcze lepiej - pisze "Gazeta Wyborcza".
Private banking

29 sierpnia 2016 r.

Polska bankowość elektroniczna jedną z najbardziej innowacyjnych w Europie29 sierpnia 2016 r.

Polski sektor usług finansowo-technologicznych (FinTech) jest uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie – twierdzi Deloitte. Dużą szansę na międzynarodową ekspansję w tej branży dostrzegają zarówno działające nad Wisłą banki, jak i firmy informatyczne z naszego kraju.
Budowa osiedla

28 sierpnia 2016 r.

Boom inwestycyjny w polskiej mieszkaniówce. Na jak długo wystarczy jeszcze pary?28 sierpnia 2016 r.

Najnowsze statystyki GUS, będące podsumowaniem wyników budownictwa mieszkaniowego w okresie od stycznia do lipca bieżącego roku, nie komunikują niczego, co miałoby świadczyć o jakiejkolwiek zmianie wciąż jak najlepszych nastrojów inwestorów działających na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Jednak inwestycyjna prosperity trwa już trzeci rok z rzędu.
Powierzchnia gruntów komunalnych oddawanych w użytkowanie wieczyste

28 sierpnia 2016 r.

Koniec użytkowania wieczystego. Ale nie w spółdzielniach28 sierpnia 2016 r.

Od 1 stycznia 2017 roku zacznie znikać użytkowanie wieczyste. W spółdzielniach mieszkaniowych ten mechanizm może jednak nie zadziałać. Największym poszkodowanym będą natomiast gminy, dla których opłaty z tytułu użytkowania wieczystego potrafią być ważny element budżetu. Problemy mogą się też pojawić przy ubieganiu się o kredyt na mieszkania, które obejmie projekt ustawy – przestrzega Lion’s Bank.
Volkswagen Tiguan materiały prasowe

27 sierpnia 2016 r.

Hej, Bradley! Pakuj się i wynocha27 sierpnia 2016 r.

Opisując w tym miejscu samochody, niezwykle rzadko poruszam kwestię ich ceny. Po prostu wychodzę z założenia, że nie ma to najmniejszego sensu. Bo albo czytacie moje wypociny dla czystej rozrywki i kompletnie nie interesuje was to, czym akurat jeździłem i ile to kosztuje, albo przeciwnie: jaracie się motoryzacją, jesteście ciekawi, co reprezentują sobą nowe modele, a ich dane techniczne znacie na pamięć. Innymi słowy – wiecie o nich więcej niż ja, łącznie z tym, ile trzeba dopłacić w salonie za welurowe dywaniki z waszymi inicjałami i chromowane nakrętki na wentyle.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze