Przewozy Regionalne podpisały list intencyjny ze spółkami PKS, który pozwoli na zsynchronizowanie rozkładów jazdy kolei i przewoźników drogowych, a w dalszej perspektywie da możliwość zintegrowania oferty taryfowej - poinformował w czwartek na konferencji prezes zarządu Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński.

"Dzięki podpisaniu tego listu intencyjnego rozkłady jazdy dotyczące dowozu pasażerów do stacji kolejowych będą korelowane. To oczywiście nie stanie się od razu. Mam nadzieję, że od pierwszego kwietnia na jednej platformie internetowej będzie można kupić, na razie dwa odrębne bilety, ale w jednej transakcji" - powiedział Mamiński.

"Mam nadzieję, że kolejne trzy miesiące doprowadzą do tego, że uda nam się zintegrować ofertę taryfową. Oznacza to, że jeżeli ktoś będzie kupował bilet na przejazd więcej niż jednym przewoźnikiem, otrzyma tańszą ofertę za przejazd, niż dałaby suma pojedynczych biletów" - dodał.

Wyraził nadzieję, że czwartkowe podpisanie listu intencyjnego to pierwszy, ale nie ostatni krok w integrowaniu różnych przewoźników.

Obecny na konferencji wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit powiedział, że wzmocnienie współpracy przez przewoźników to przykład bardzo konkretnego działania, które ułatwi Polakom podróżowanie, uprości procedury i da dobry impuls rozwojowy dla przedsiębiorstw PKS.

"Życzmy sobie wszyscy, aby dzięki tej inicjatywie jak najszybciej podróżujący Polacy mieli dostęp do możliwości taniego kupowania biletów" - dodał wiceminister.

Mamiński powiedział też, że rok 2016 był pierwszym rokiem działalności Przewozów Regionalnych, kiedy to na wszystkich rodzajach działalności gospodarczej spółka zanotowała wynik dodatni, wypracowując 50 mln zł zysku.

>>> Czytaj też: Przetargi za 12 mld zł. PKP PLK ogłaszają plany na 2017 rok