Banco Santander podniósł cel dla wskaźnika ROTE do ponad 11,5% w 2018 r.Warszawa, 10.10.2017 (ISBnews) - Banco Santander podniósł cel dla wskaźnika ROTE do ponad 11,5% na 2018 r. z 11% poprzednio w ramach rewizji strategii, podała instytucja

"Cel został podniesiony z 11% do ponad 11,5% w związku z poprawiającymi się prognozami gospodarczymi na kilku kluczowych dla grupy rynkach" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie bank podtrzymał pozostałe cele na 2018 r., w tym dwucyfrowego wzrostu zysku na akcję, wzrostu dywidendy na akcję oraz aktywów rzeczowych netto na akcję.

"W ciągu ostatnich 12 miesięcy poczyniliśmy duży postęp w pozyskiwaniu lojalności klientów i poprawie jakości naszego biznesu. Wciąż obserwujemy doskonały wzrost w Ameryce Łacińskiej i pozytywne trendy w całej Europie i USA. W Wielkiej Brytanii mamy lepsze wyniki od oczekiwanych, mimo spowolnienia wzrostu PKB. W efekcie podnieśliśmy cele dotyczące rentowności na 2018 r." - powiedziała prezes banku Ana Botín, cytowana w komunikacie.

Banco Santander to pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Jest notowany na GPW od grudnia 2014 r. Jest też głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK.

(ISBnews)