Asseco SEE ma umowę w Słowenii na system bankowy za szac. 9,4 mln euroWarszawa, 12.10.2017 (ISBnews) - Asseco South Eastern Europe d.o.o z siedzibą w Ljubljanie, spółka zależna Asseco South Eastern Europe, zawarła umowę sprzedaży zintegrowanego centralnego systemu bankowego wraz z jego wdrożeniem oraz usługami utrzymania i wsparcia z Nova Kreditna Banka Maribor za szacunkowo 9,4 mln euro, podało Asseco SEE.

"Stroną ww. umowy jest również emitent [Asseco SEE], a stroną umowy licencyjnej [...] jest inna spółka zależna emitenta, tj. Asseco SEE d.o.o., Belgrad. Szacunkowa wartość ww. umowy, przy założeniu wykonania całego planowanego projektu wdrożeniowego, sprzedaży licencji oraz świadczenia usług utrzymania przez kolejnych 5 lat wynosi 9 400 000 euro" - czytamy w komunikacie.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)