"Economist": Google, Facebook czy Amazon osiągnęły rozmiary szkodliwe dla rynku. Czas okiełznać te firmy

19 stycznia 2018, 14:31 | Aktualizacja: 19.01.2018, 14:35
Źródło:PAP
Facebook

Facebookźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: David Paul Morris

Nie należy zakładać, że wielkie firmy muszą być złe, ale takie giganty jak Google, Amazon czy Facebook osiągnęły rozmiary szkodliwe dla rynku. Należy je oswoić, zmuszając na przykład do dzielenia się danymi - ocenia magazyn "Economist".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (5)

  • Zatroskany(2018-01-19 22:12) Zgłoś naruszenie 286

    Nie chcę robić tu za kaznodzieję, ale wystarczy spojrzeć, że na Facebooku roi się od grzechów: 1. Pycha( ludzie nieustannie się chwalą i chcą być najlepsi, nieustannie rywalizując z innymi, by za wszelką cenę być w centrum uwagi) 2. Chciwość( nieustanny głód komentarzy, powiadomień i lajków) 3. Zazdrość( On ma nowe audi, ja mam malucha, on jest napakowany, ja wyglądam jak osiłek, ona ma super ciuchy, to nie fair też chce takie, ona ma chłopaka, który powinien być mój). 4. Nieczystość( wyuzdane, wyzywające fotki dziewczyn to dość częsty widok) 5. Gniew( wkurzył mnie, zaraz spotka się z repliką, wkurzyła mnie, niech posmakuje zemsty") 6. Lenistwo( pogadam na czacie, ale nie zaproponuję wspólnego spotkania, niech zrobi to ktoś inny", czas na facebooku staje się ważniejszy niż spotkanie twarzą w twarz, nihilizm społeczny, zobojętnienie). I pytanie brzmi: Jak ma być dobrze, skoro jest coraz gorzej?

    Odpowiedz
  • eeeee(2018-01-19 15:52) Zgłoś naruszenie 375

    Internetowych monopolistów należy zmusić do wyświetlenia linków do mniejszej konkurencji. Jak odmówią to można zablokować im skrypty wyświetlające reklamy. Monopoliści coraz częściej wykorzystają pozycję i promują poglądy polityczne właścicieli.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze