Jan Tomasz Gross w "FT": Polska chce zafałszować historię Holokaustu

7 lutego 2018, 12:48 | Aktualizacja: 07.02.2018, 12:50
Źródło:PAP
Auschwitz-Birkenau – nazistowski obóz koncentracyjny. Od 1979 roku na Liście Obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO. Fot.flickr/DrabikPany

Auschwitz-Birkenau – nazistowski obóz koncentracyjny. Od 1979 roku na Liście Obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO. Fot.flickr/DrabikPanyźródło: Inne

Brytyjskie media opisały w środę kontrowersje wokół ustawy o IPN. "Financial Times" przyznał, że stanowisko rządu cieszy się poparciem wyborców, ale Jan Tomasz Gross na łamach tego dziennika oskarżył Polskę o "próbę zafałszowania historii Holokaustu".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (24)

  • no comments(2018-02-08 00:54) Zgłoś naruszenie 00

    "Przeczytałem setki świadectw osób, które ocalały, i nie przypominam sobie ani jednego, w którym autor nie opisywałby zdrady, zastraszania lub donosu ze strony polskich obywateli" - 

    Odpowiedz
  • opinia(2018-02-07 16:15) Zgłoś naruszenie 31

    Pokrętna kreatura

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2018-02-07 15:07) Zgłoś naruszenie 51

    Socjolog, belerysta, moralizator - długopis do wynajęcia tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • MRKuba65(2018-02-07 15:00) Zgłoś naruszenie 111

    Pan Gross nie jest historykiem lecz....SOCJOLOGIEM. Zachęcam do lektury książki pt. " STO KŁAMSTW GROSSA " profesora NOWAKA.

    Odpowiedz
  • Migotka(2018-02-07 14:59) Zgłoś naruszenie 42

    sid - jaka znowu "nasza historia". Ty przecież z Olgino. To ty oczyszczaj SWOJĄ historię. Np. kolaborację Rosji stalinowskiej z Niemcami hitlerowskimi od 30 sierpnia 1939 do 22 czerwca 1941, czyli do dnia, aż jeden bandyta o dzień uprzedził atakiem drugiego. Taka to była "przyjaźń" - bandycka. No i przypomnij sobie 800 tys żołnierzy RONA i ROA pod identyczną flagą, jak obecna flaga FR. Ojciec Putina tłumił Powstanie Warszawskie, jego synalek rządzi FR i dalej pluje na Polskę. Taka tradycja. A, zapomniałam o zbrodniach komunistycznych w Polsce za ZSRR. Tak w ogóle, to Rosja stalinowska przez pakt z Hitlerem w 1939, umożliwiła bezpośrednio wybuch II wojny światowej, która pochłonęła 50 mln ludzi. To tyle odnośnie "zasług" - historycznie rzecz biorąc to minusy bardzo przeważają w sumie nad plusami...

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-07 14:51) Zgłoś naruszenie 102

    To czubek!

    Odpowiedz
  • Maria(2018-02-07 14:34) Zgłoś naruszenie 142

    Waffen SS z Francji go ochraniał...hmmmmm.

    Odpowiedz
  • sid(2018-02-07 14:32) Zgłoś naruszenie 525

    W Polsce przedwojennej w trakcie i po był w antysemityzm,były pogromy i ***** na cywilach info w necie jest sporo,trzeba w końcu rozliczyć ONR OWP czy NSZ żeby oczyszczacz nasza historie z tych ciemnych faktów,tak jak w każdym narodzie są seryjni mordercy tak i u nas byli zwyrodnialcy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Gość(2018-02-07 14:18) Zgłoś naruszenie 182

    Gross może te swoje rewelacje opowiadać tym, co nie znają tematu. Z tego co mi wiadomo , to z niego historyk ,tylko wykształcenia nie zdążył zrobić w tym kierunku. O czym tu w ogóle rozmawiać?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Haha(2018-02-07 14:07) Zgłoś naruszenie 132

    A Franek Dolas rozpętał wojne....

    Odpowiedz
  • true(2018-02-07 14:06) Zgłoś naruszenie 610

    Gość może sobie podać ręce z macierewiczem. Jeden i drugi odlecieli dalekoo...

    Odpowiedz
  • kłopoty z głową(2018-02-07 14:03) Zgłoś naruszenie 911

    Facecik powinien być na oddziale razem z Macierewiczem.

    Odpowiedz
  • Silna wola ?(2018-02-07 14:01) Zgłoś naruszenie 04

    Ciekawe jak słaba wola Amerykanów działałaby w takiej sytuacji ?? Przyszły nowe czasy, Ameryki już może nie być, najniżej w hierarchi są Źydzi. Jażdy sobie pomyśli ,a może ich sprzedawać aby ustawić się w hierarchi w nowych czasach. AMERYKANIEZA JEDZENIE SPRZEDADZĄ WŁASNĄ MATKĘ, A ŹYDA W TAKICH CZASACH SZYBCIEJ :D:D

    Odpowiedz
  • Heh(2018-02-07 13:58) Zgłoś naruszenie 45

    Propaganda walczy z drugą propagandą. Źydzi dobrze wiedzą ,że Polacy przegrali wojnę i miliony etnicznych Polaków wyginęło i nikt przez tyle lat nie będzie opowiadał, źe sami zabijaliśmy swoich ojców i wywołaliśmy wojnę. Zapewne ci co sprzedawali Źydów chcieli poprostu przeżyć ,bo nie wiedzieli kto wygra i czy przeżyją następne 10 lat ,więc się ustawiali w hierarchi społecznej tak jak Źydzi mieli przez setki lat licencje na pożyczki, a zwykły obywatel nie i się ustawili w hierarchi. W KAŻDEJ CYWILIZACJI LUDZIE DĄŻĄ DO STATUSU SPOŁECZNEGO I TO SAMO TYCZY SIĘ NOWYCH CZASÓW WOJENNYCH LUB TE KTÓRE PRZYJDĄ. JEŚLI PAŃSTWO POLSKUE MOGŁO BYĆ WYMAZANE NA ZAWSZE TO CZŁOWIEK WALCZYŁ JUŻ O SIEBIE I GŁUPOT NIE PISZCIE, BO LUDZI NIE INTERESOWAŁ ŹYD.

    Odpowiedz
  • bun(2018-02-07 13:26) Zgłoś naruszenie 424

    Akurat ten człowiek ma największe zasługi w fałszowaniu historii, co zostało udowodnione.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ktoś znający życie(2018-02-07 13:25) Zgłoś naruszenie 312

    Szanowny Panie Gr.os.s. Będąc pewnym, że celowa umyślna i stronnicza cenzura - i to w tak ważnej sprawie - odsłaniającej CAŁĄ PRAWDĘ, prawdę tak niewątpliwie Panu drogą, owa cenzura nie ma miejsca na tym Szacownym forum, proszę o poparcie Pana dla uzyskania odpowiedzi w niniejszym memorandum: - Szanowna Pani Ambasador Azari : czy może Pani nagłośnić w ramach walki o prawdę, ludobójstwo na Polakach dokonane przez Pani rodaków w K-o-n-i-u-c-h-a-c-h, N-a-l-i-b-o-k-a-c-h, krwawą i bezwzględną kolaborację antypolską po 17 września 1939, potem kolaborację antypolską z komunistami od 1944? Nadreprezentację [mówiąc bardzo łagodnie] w U.B, N.K.W.D, we wszelkich katowniach wobec narodu polskiego? Czy choćby kolaborację władz i policji Pani nacji w niemieckich gettach? Czy współpracę jako szpicle i donosiciele gestapo? Zarówno przeciw swoim rodakom, jak i Polakom? I jak wygląda sprawa rozliczenia tych ludobójców, po wojnie? w I,z,r,a,e,l,u? w mediach światowych? To są naprawdę proste, oparte o fakty pytania. Bardzo proszę Panią o wyczerpującą odpowiedź. Proszę też o jasną odpowiedź co do paktu W.a,r,b,u,r,g-Hitler z 1929, który z finansowaniem mocodawców - czyli R,o,c,k,e,f,e,l,l,,e,r,ów, R,o,t,s,c,h,i,l,d,ó,w i M,o,r,g,a,n,ó,w i innych wpływowych sponsorów, doprowadził Hitlera do władzy i do zorganizowanej instytucjonalnie akcji budowania państwa Izrael jeszcze przed 1939 na bazie migracji z Niemiec - co zresztą upamiętniono w dowód wdzięczności specjalnym medalem. A kredyty na 138 mld marek tych szanownych Pani rodaków - zresztą i dzisiaj niezwykle cenionych, wręcz hołubionych w I-z,r,a,e,l,u - zbudowały Luftwaffe i Panzerwaffe, zbudowały niemiecki przemysł chemiczny, niestety tak niechlubnie zaangażowany np. w produkcję Cyklonu-B. Co z owymi ww osobami? - wciąż ikonami dla obywateli I,z,r,a,e,l,a? Czy poniosą kiedyś chociaż moralne konsekwencje swych "dokonań", które w efekcie doprowadziły do śmierci 50 mln ludzi? Z Polską i Polakami na czele? Pani, jako osoba wrażliwa na ludzkie cierpienie i na sprawiedliwość dziejową, na pewno zrobi wszystko aby ukarać ww zbrodniarzy - i bez względu na koszty wypłacić sowite odszkodowania dla ich ofiar i potomnych. A także przywrócić dobre imię ofiar na cały świat - i napiętnować wieczna hańbą wszelkich handlarzy śmierci - zwłaszcza na taką skalę. Na ostatek nie wątpię, że z całych sił przyczyni się Pani do wznowienia prac ekshumacyjnych i archeologicznych w J.e,d,w,a,b,n,e,m przerwanych zaraz po ustaleniu, że liczba ofiar na pewno jest 5 razy mniejsza od podawanej przez Szanownego Pana G,r.o.s.s,a a także przerwanych po znalezieniu łusek Mauserów broni maszynowej i pistoletów niemieckiego oddziału SS, dowodzonym przez Obersturmfuhrera Hermana Schapera, który dokonał planowego ludobójstwa na Pani rodakach w tej miejscowości. Jestem całkowicie pewien, że rozgłosi też Pani na cały świat, że pod grozą śmierci, mimo przerażenia, zwykli Polacy w tej miejscowości, w dniu tej niemieckiej bestialskiej pacyfikacji, ratowali Pani rodaków żywiołowo i prosto z serca - i wprost przed tą kaźnią - ryzykując życie swoje i swoich rodzin. Na pewno nie zapomni Pani podkreślić, że jedyną motywacją, jaka im przyświecała, była moralność chrześcijańska, dokładniej mówiąc, katolicka wiara i bezinteresowna miłość bliźniego - którą poznaje się najlepiej w godzinie próby. Z poważaniem i z wyrazami szacunku dla Pani walki o Prawdę

    Odpowiedz
  • Magda(2018-02-07 13:17) Zgłoś naruszenie 343

    Tfu..tyle w temacie.

    Odpowiedz
  • Zlosliwy Baltazar(2018-02-07 12:58) Zgłoś naruszenie 565

    niezly czerep... napierw pluje na Polakow a potem sie boi o "swoja ojczyzne" -- wyjatkowo parszywy ******

    Odpowiedz