Spadek liczby urodzeń jest nieuchronny? Najnowsze dane GUS i PESEL

13 lutego 2018, 07:37 | Aktualizacja: 13.02.2018, 11:22
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Urodzenia i rejestracja dzieci wg pesel i gus

Urodzenia i rejestracja dzieci wg pesel i gusźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Dane GUS i PESEL pokazują, że w końcówce roku urodziło się mniej dzieci niż rok wcześniej, podobnie mogło być w styczniu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (84)

  • Max(2018-02-13 08:00) Zgłoś naruszenie 998

    Dajcie po mieszkaniu za 3cie to i bedzie wzrost bądź przynajmniej jak było do tej pory dopłaty do wkładu własnego dużej rodziny - 30%. Ktoś powie ze kalkuluje. Zgadza sie. Tylko nikt nie podaje ile kosztuje utrzymanie np. 4-osobowej rodziny. Podam: 5.000,00 zł miesięcznie. Czyli takie Malediwy raz w roku!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antybolszewik(2018-02-13 08:06) Zgłoś naruszenie 26735

    Jedynym rozwiązaniem jest radykalne obcięcie programów prorodzinnych ponieważ są dodatkowym czynnikiem niszczącym podatników-obywateli. Suweren Homo-sovieticus ma jednak mentalność niewolnika i oczekuje, że rząd zabierze mu 70% płacy a wyda ochłapy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MM(2018-02-13 08:11) Zgłoś naruszenie 21333

    Tak działa zachęcanie za pomocą socjalu... zamiast rozdawać pieniądze za urodzenie dziecka (co robiło zarówno PO, jak i aktualne PiS), stwórzcie warunki w których wychowywanie dziecka nie jest katorgią... zaczynając od porodówek, przechodząc przez brak przedszkoli (o przykładowych nawet nie wspominając), kończąc na szkole - wolnych feriach, wakacjach i świętach, podczas to których rodzice przecież mają się zająć swoim pociechami...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • IMHO(2018-02-13 08:34) Zgłoś naruszenie 21319

    Odciąc socjal i działać w kierunku wzrostu płac. Ceny i koszty utrzymania w Polsce są już wyższe niż w Niemczech, a zarobki trzy razy niższe. Stymulować wzrost płac można np. wprowadzając obowiązek podawania wysokości wynagrodzenia w ofertach pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • eddddd(2018-02-13 08:42) Zgłoś naruszenie 68188

    Można skutecznie zwiększyć liczbę urodzeń w Polsce ale sposób będzie niepopularny w społeczeństwie. Wystarczy wprowadzić program 100 tys. zł na 3 i kolejne dziecko. Program 500 plus jest programem socjalnym i kieruje większość środków do ludzi którzy już mają dzieci a wypłata pieniędzy jest rozłożona w czasie i nie jest wystarczającym bodźcem finansowym do posiadania kolejnego dziecka.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • freelancer(2018-02-13 08:46) Zgłoś naruszenie 14775

    Dopoki bedzie trwalo okradanie i wyzysk Polakow przez zbojecka triade biurokracji, zachodnich korporacji i januszow/ grazyn biznesu nic sie nie zmieni. Jak za mediane wynagrodzenia 2-2.5 tys. netto mlody czlowiek ma utrzymac np. czteroosobowa rodzine na wzglednym poziomie nawet jesli dostanie 500+? A co jesli nawet nie ma mieszkania bo rodzice jego i jego zony gniezdza sie w ciasnych blokach? Takie sa realia Polski poza warszawka i wrockiem. Kto i kiedy to zmieni jak zbojecka triada chce aby bylo tak jak bylo?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • addddd(2018-02-13 08:51) Zgłoś naruszenie 21173

    Blisko 2.5 mln Polaków i Polek wyjechało za granice. Większość z tych osób jest w wieku rozrodczym, masowa emigracja jest jedną z głównych przyczyn kryzysu demograficznego w Polsce. Kolejna przyczyna to promowanie przez media nowego stylu życia (bez dzieci). Są kraje znacznie biedniejsze od Polski, z niższym poziomem życia ale przyrost naturalny jest tam znacznie wyższy np. Egipt.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • taka prawda(2018-02-13 09:58) Zgłoś naruszenie 29026

    I kto teraz będzie spłacać 500+ , tak hojnie przyznane nawet b zamożnym rodzinom?. Chyba nie jedynacy z niezamożnych rodzin co to nie dostają nic na swoje dzieci , a już tym bardziej nie dzieci samotnych pracujących matek, które się dokładają do 500 -tek dzieci dyrektorów pis-u. Im więcej pożyczą na to bezmyślne rozdawnictwo, tym większa bieda czeka dzieci beneficjentów 500+, ktoś na tym portalu napisał, że zapożyczamy się na rozdawnictwo poto ażeby w przyszłości zasilać Zachód świeżą siłą roboczą.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • b22(2018-02-13 10:33) Zgłoś naruszenie 21081

    Miliony Ukraińców spowodowało , ze został zahamowany wzrost płac i chęć do posiadania następnych dzieci. Z czegoś trzeba je utrzymać.Wszystko drożeje , ale pisowscy kacykowie tego nie widzą bo i po co.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BEZDZIETNY(2018-02-13 10:36) Zgłoś naruszenie 210166

    Podam prosty i skuteczny sposob na zwiekszenie dzietnosci w Polsce.Poniewaz w polskich sklepach obowiazuja ceny zachodnioeuropejskie,to najnizsza krajowa nie moze byc nizsza od rownowartosci pensji niemieckiej .....SPRZATACZKI[ha,ha]...,ktora kosi co miesiac TYSIAC euro NETTO..Do tego kwota wolna od podatku taka sama jaka maja cwaniaczki z Wiejskiej,czyli 30 000 PLN......Proste jak drut....No,ale to oczywiscie nigdy nie nastapi,bo Polska jest krajem istniejacym jedynie teoretycznie[bez WLASNEJ gospodarki/przemyslu]..."Polska" gospodarka to siec sklepow BIEDRONKA i lipne montownie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych....,no,ale z takiej maki,to jednak chleba nie bedzie......

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jacekk(2018-02-13 10:46) Zgłoś naruszenie 8539

    Wierni aż do końca?Co?Za wszelką cene prasa chce nas przekonać ,że musimy przyjąć muzułmańskich imigrantów.O to wam chodzi ,prawda?Manipulacje i kłamstwa.W kwietniu też było mniej urodzeń i świat się nie zawalił.Za styczeń danych nie ma.I najważniejsze,w Polsce rodzą Polki ,nasze dziewczyny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mi1(2018-02-13 10:53) Zgłoś naruszenie 22010

    Gdyby pieniądze zwiększały dzietność, to w Szwecji mielibyśmy 100 mln mieszkańców, a w biednej Nigerii 1 milion, a jest dokładnie odwrotnie. Im większa ilość pieniędzy tym większe perspektywy, większa chęć rozwoju i mniejsza ochota na potomstwo, tyczy się to również krajów muzułmańskich. Nie da się tego procesu zatrzymać w obecnej formie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • no i jak pisiaczki?(2018-02-13 10:58) Zgłoś naruszenie 25514

    Czekam na konferencję Rafalskiej i jej uśmieszek, kiedy mówi że liczba urodzeń spadła :)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • byrcyn(2018-02-13 11:34) Zgłoś naruszenie 24717

    Co jest ?! Już odtrąbiono zbawcze i dobroczynne dla rozrodczości skutki 500+, a tu nóż w plecy ? Winnych aresztować o 6 rano przez "kominiarzy" i przykładnie ukarać ! ;)

    Odpowiedz
  • JcM(2018-02-13 11:43) Zgłoś naruszenie 28141

    500+ rodzi patologie... moja rodzina ma około 6tys netto miesięcznie i nie czuje parcia na drugie dziecko, żeby otrzymać 500+... Najlepszym sposobem na zwiększenie dzietności, byłoby zmniejszenie podatków wraz z pojawiającym się dzieckiem... takie rozwiązanie walczy z patologią, bo tylko ludzie, którzy chcą pracować byliby beneficjentami

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jestem za(2018-02-13 12:13) Zgłoś naruszenie 1536

    rozliczanie kilku pitów

    Odpowiedz
  • szkoda(2018-02-13 12:35) Zgłoś naruszenie 012

    Brak potencjalnych matek nie może być wymówką, by unikać zwiększania populacji - są inne sposoby

    Odpowiedz
  • tylko Polski szkoda(2018-02-13 12:38) Zgłoś naruszenie 131

    A kto chce narażać swoje dzieci na to, żeby zostały jakimiś hunwejbinami w antysemickim reżimie PiSa?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DYna(2018-02-13 13:41) Zgłoś naruszenie 10530

    Mam prosty pomysł na rozwiązanie tego problemu: występujemy z UE, zamykamy granice, wprowadzamy narodowy socjalizm i polonizujemy wszystkie przedsiębiorstwa. Po pięciu latach społeczeństwo będzie tak biedne, ze jedyna rozrywka będzie robienie dzieci.

    Odpowiedz
  • m__b(2018-02-13 13:46) Zgłoś naruszenie 1528

    To wina kobiet. Trzeba wprowadzić dla nich dodatkowy podatek za brak posiadania dziecka.

    Odpowiedz