Niemiecka polityka doszła do pokoleniowej ściany. Kto zastąpi Angelę Merkel i Martina Schulza?

20 lutego 2018, 06:45
Źródło:Bloomberg
Angela Merkel w czasie spotkania wyborczego w Hamburgu, 20.09.2017

Angela Merkel w czasie spotkania wyborczego w Hamburgu, 20.09.2017źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Wydaje się, że system polityczny w Niemczech jest coraz starszy i coraz bardziej zużyty. Angelę Merkel czy Martina Schulza będą musieli zastąpić młodsi, możliwe, że jeszcze przed kolejnymi wyborami - pisze Leonid Bershidsky.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • remick(2018-02-22 10:18) Zgłoś naruszenie 01

    "Warto dodać, że skrajnie prawicowa Alternatywa dla Niemiec (AfD) także dysponuje młodszymi działaczami niż dwie największe partie w Niemczech." AfD skrajnie prawicowa??? Tylko lewacko-liberalne partie lub osoby (w Polsce PO+Nowoczesna) sa tego zdania poniewaz AfD zagraza ich reżimowej socjalistycznej ideologii.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-02-20 16:21) Zgłoś naruszenie 10

    Zawsze jakiś partyjny karierowicz się znajdzie!!!Hehehe.

    Odpowiedz
  • Cyklop(2018-02-20 10:50) Zgłoś naruszenie 78

    Prawicowe Polaki, przed wojną 3/4 Polaków miało takie nastawienie do Niemiec jak wy teraz. Kiedy Niemcy składali nam propozycje zniszczenia Rosji Sowieckiej ( tak jak Węgrom i Rumunom) to wszyscy stękali, że jesteśmy zwarci i gotowi i że guzika nie oddamy i nie chcemy sojuszu z Niemcami. Wy teraz też cwaniakujecie ale jak przyjdzie co to czego to wiedzcie, że wasze najlepsze czołgi dumnie prezentowane na nadętych paradach to 40letnie (dosłownie bo z lat 80tych) czołgi Niemieckie. Niemcy mają fabryki produkujące po 2-3 tysiące aut dziennie!! Jak przestawią swój przemysł na zbrojeniowy to będą mieli produkcję 10 razy większą niż miała III Rzesza. A wy, co auta do rozwożenia grochówki po poligonach nie potraficie kupić a co dopiero go wyprodukować? Nie nawet mówię o rakietach, czołgach, precyzyjnej amunicji do nich, samolotach itp. Na Merkelową tak nadajecie a ona jest najbardziej propolskim kanclerzem w historii. A kto wie kto po niej przyjdzie może taki Schroeder albo jakiś malarz z Wiednia...? Ameryka ma was gdzieś już chyba wam to ostatnio pokazałą. Zacznijcie być pragmatyczni choć raz w swojej historii.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-02-20 10:01) Zgłoś naruszenie 20

    Jak zwykle . Ci z FDJ . O Likud nie wspomnę .

    Odpowiedz
  • hahaha(2018-02-20 09:29) Zgłoś naruszenie 162

    Pewnie zastąpi ją jakiś bogobojny salafita Mohammed Ahmed.

    Odpowiedz
  • Pełowiec(2018-02-20 09:24) Zgłoś naruszenie 180

    Jest taki chaos,ze juz nie wiem komu donosić!

    Odpowiedz
  • Aro(2018-02-20 09:05) Zgłoś naruszenie 102

    Historia lubi się powtarzać.Narybek bolków,herr thussców,pełowców moze się bać,bo znikają patrony.

    Odpowiedz
  • Róża von Thun und Hohenstein(2018-02-20 08:05) Zgłoś naruszenie 103

    Ohhh Nain! Unse liebe Mutter Frau Angela! Bitte, Panuj Angela nam!

    Odpowiedz
  • Wyniszczenko(2018-02-20 08:01) Zgłoś naruszenie 102

    Ten sam kto zastapił zuzytego Hindenburga w latach 30tych. Jakiś ichni Adolf Hitler.

    Odpowiedz