Większość członków RPP stwierdziła, że okres utrzymywania stóp procentowych na niezmienionym poziomie może być dłuższy, niż wcześniej oczekiwano.
"Dyskutując na temat polityki pieniężnej NBP, Rada uznała, że stopy procentowe powinny obecnie pozostać niezmienione. Rada oceniła, że bieżące informacje wskazują na korzystne perspektywy wzrostu aktywności w polskiej gospodarce mimo oczekiwanego nieznacznego obniżenia się dynamiki PKB w kolejnych latach. Jednocześnie - zgodnie z prognozami - w horyzoncie oddziaływania polityki pieniężnej inflacja utrzyma się w pobliżu celu inflacyjnego. W efekcie Rada oceniła, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną" - czytamy w "minutes".
"Większość członków Rady wyraziła opinię, że biorąc pod uwagę aktualne informacje, prawdopodobieństwo stabilizacji stóp procentowych w kolejnych kwartałach wzrosło, a okres ich utrzymywania na niezmienionym poziomie może być dłuższy, niż wcześniej oczekiwano. Członkowie ci oceniali, że stabilizacja stóp będzie nadal sprzyjać realizacji celu inflacyjnego, a jednocześnie wspierać utrzymanie zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Wskazywali oni ponadto, że za utrzymaniem obecnego poziomu stóp procentowych w kolejnych kwartałach przemawia także konieczność uwzględnienia warunków monetarnych w najbliższym otoczeniu polskiej gospodarki, w tym prawdopodobnie nadal ujemnego poziomu stóp w strefie euro" - czytamy dalej.
Rada postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie: stopa referencyjna 1,50 proc., stopa lombardowa 2,50 proc., stopa depozytowa 0,50 proc., stopa redyskonta weksli 1,75 proc.
i(2018-04-27 18:10) Zgłoś naruszenie 44
usa maja nizsze stopy niz my, to nie normalne, zaplacimy za ta zwiekszona liczbe kredytow w przyszlosci, gdy wykreowana waluta trafi na ulice, niskie stopy zbyt zachecaja do zadluzania , nie ma darmowych obiadow
OdpowiedzSzukajązyPrawdy(2018-04-29 00:12) Zgłoś naruszenie 30
Chorzy jesteście że zwalacie aferę Getback na rządy PIS. Getback wykreował i sprzedał Leszek Czarnecki miliarder za poprzedniej epoki, on nie jest wyborcą PISu to raz. A dwa że obligacji po kilkadziesiąt i kilaset tysięcy złotych nie kupowali wyborcy PIS gdyż są oni statystycznie i przeciętnie biedniejsi. PO to była partia bogatych i głosowali za nią zamożni którzy chcieli być jeszcze bardziej zamożni, historycznie to za PO wyszło sporo afer. Natomiast na PIS głosują ludzie biedniejsi którzy niejako chcieliby tej sprawiedliwości. Poczytajcie dokładnie i sprawdzie 3x - Getback, Getin banki, Idea Bank, Open Finance to wszystko jest jedna i ta sama rodzina/grupa miliardera L. Czarneckiego, on nadal jest oprócz Getbacku akcjonariuszem tych spółek.
Odpowiedzbartek(2018-04-28 16:52) Zgłoś naruszenie 31
@x ludzie powinni myśleć sami za siebie ,jak ktoś jest chciwy i szuka zysku nade wszystko to później tak wychodzi ..ryzykowali frankowicze , ryzykowali ambergoldowcy i ryzykowali getbakowcy . Ci na giełdzie i w krypto walutach też ryzykują , nikt was i ich nie zmusza ..no ale winnego trzeba znaleźć swojej głupoty prawda ?Każdy odpowiada za siebie , uderzcie się w pierś i nie szukajcie na siłe winnych waszych nieprzemyślanych działań
Odpowiedzx(2018-04-27 23:34) Zgłoś naruszenie 16
RPP z komisarzem Glapinskim z nominacji PiS odpowiada za katastrofe z Getbackiem. Ludzie zamiast lokat 1% w banku szukaja zysku w takich instytucjach jak Getback. Getback to afera PiS kilka razy wieksza od AmberGold
Odpowiedz