NetJets kupuje właśnie lotnisko dla małych samolotów w Egelsbach, miejscowości pod Frankfurtem. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie szefom firm szybszej podróży do finansowej stolicy Niemiec.

„Jeśli pojawi się dobra okazja do kupienia portu lotniczego na pewno z niej skorzystamy” – powiedział Bloombergowi szef europejskiego oddziału NetJets, Bill Kelly. Nie wykluczył on dalszych akwizycji poza Egelsbach, co mogłoby zapewnić lepsze połączenia w Europie.

Za wykupienie pasa startowego w miasteczku pod Frankfurtem firma zapłaciła władzom miejscowości i sąsiednim samorządom 3,7 mln euro. W modernizację tego pasa chce zainwestować 30-40 mln euro.

Zdaniem Kelly’ego kryzys stwarza dla NetJet nowe możliwości. Nie każdego biznesmena jest dziś stać na wyłożenie 50 mln dolarów za samolot Gulfstream, natomiast jego firma oferuje szereg możliwości szybkiego transportu menedżerów za ułamek tej kwoty.

Warren Buffet jest najbogatszym człowiekiem świata. Główną firmą miliardera jest fundusz inwestycyjny Berkshire Hathaway.