Akcje United Technologies i Caterpillar zniżkowały ponieważ Fed ogłosił, że amerykańska gospodarkaskurczy się w tym roku aż o 1,3 procent. Wells Fargo & Co., Bank of America i Citigroup spadły o ponad 4,6 procent, po ogłoszeniu przez prezydenta Baracka Obamę planu zahamowania odbierania dłużnikom domów przez banki (home foreclosures), co wywołało obawy, że ich straty będą jeszcze wyzsze. Comcast Corp. stracił 4,1 procent, ponieważ największa amerykańska spółka kablowa USA ogłosiła, że wzrost subskrybentów spowolnił.

Na każdą akcję rosnącą przypadały dwie akcje spadające na na nowojorskiej giełdzie. Indeks Standard & Poor’s 500 obniżył się się 0,1 procent do 788.41 pkt. Dow Jones Industrial Average zyskał mniej niż 0,1 procent, do 7.555,63 pkt. po wcześniejszym spadky do najniższego poziomu zamyknięcia od 2002. Indeks Russell 2000 spadł o 1,3 procent.

“Trudność w tym momencie sprawia przewidywanie kiedy recesja się skończy” powiedział Matthew DiFilippo ze Stewart Capital Advisors LLC w Indianie. “Próbujemy skoncentrować się na spółkach, które nie są tak mocno związane z gospodarką" - dodał.