LG Display, drugi na świecie producent ekranów z płynnego kryształu, podskoczył 3,9 proc. po podniesieniu rekomendacji przez Goldman Sachs. Japoński gigant bankowy Mitsubishi UFJ Financial Group awansował o 2,7 proc. w reakcji na doniesienia zza Pacyfiku, ze władze amerykańskie zażądają od Citigroup (jedynie) wzmocnienia własnego kapitału.

Firmy notowana w regionalny indeksie MSCI Asia Pacific maja obecnie rekordowo niskie wyceny po zeszłorocznym spadku wskaźnika o 50 proc.

„Pojawiają się jasne punkty, niektóre wyceny są kuszące. Ale perspektywy wciąż nie są różowe. Istnieje wiele wątpliwości na temat tego, co wydarzy się w przyszłości” – ocenia Tim Schroeder z Pengana Capital w Melbourne.

MSCI Asia Pacific wzrósł o 1 proc. , redukując spadki za luty do 9,4 proc. i 16-proc. przecenę od poczatku roku. Japoński Nikkei 225 wzrósł na zamknięciu o 1,48 proc. i wyniósł 7.568,42 pkt .Lutowe spadki zmalały do 5,3 proc. Południowokoreański Kospi wzbogacił się o 0,8 proc.

Zawiedli natomiast Chińczycy. Indeks CSI 300 monitorujący zachowania giełd w Szanghaju i Shenzhen, spadł o 2,27 proc. W ślad za przecenami za Wielkim Murem indeks Hang Seng w Hongkongu obniżył się o 0,33 proc. Na symbolicznej stracie, 0,03 proc. zakończyła sesję giełda w Australii.