Oko na gospodarkę: U bogatych podatki spadają, u biednych wzrastają

25 sierpnia 2018, 10:01
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Podatki - zmiana wysokości - kraje OECD lata 2000-2016 (graf. Obserwator Finansowy)

Podatki - zmiana wysokości - kraje OECD lata 2000-2016 (graf. Obserwator Finansowy)źródło: Inne

Ciężar podatków najbardziej zmalał od 2000 r. niemal wyłącznie w bogatych krajach należących do OECD – najsilniej w Irlandii i Szwecji. W krajach Afryki i Ameryki Łacińskiej podatki wzrastają, ale nadal są niskie. W Polsce w relacji do PKB są one na niższym poziomie niż średnio w krajach OECD.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • clon(2018-08-25 11:52) Zgłoś naruszenie 238

    W Polsce ginie klasa średnia, jest szara masa i rodzynki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alex(2018-08-25 10:23) Zgłoś naruszenie 151

    Niemcy, Francja, Japonia to są biedaki?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Michał Wielki(2018-08-25 10:39) Zgłoś naruszenie 154

    Polska z byciem pomiędzy Szwajcarią a Belgią - jeśli chodzi o poziom bogactwa jestem w stanie zaakceptować !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Batman(2018-08-25 12:34) Zgłoś naruszenie 80

    Ciekawe czy do podatków w Polsce wliczono składki emerytalne, które jak dla mnie są pseudo podatkiem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ahmed(2018-08-25 14:34) Zgłoś naruszenie 64

    Kocham PIS i PO...

    Odpowiedz
  • tom-ch(2018-08-27 08:00) Zgłoś naruszenie 41

    najsilniej w Irlandii i Szwecji >>>>>>niech kazdy lewicowiec rowniez PIS-owski zapamieta ze Szwecja Norwegia Dania sa obecnie mniej socjalistyczne niz Polska. O Francji Italii Bialorusi Argentynie Iranie nie wspominajac. Kto jedzie do pracy do Francji??? Cieszy mnie symboliczny wzrost w Hiszpanii.. Oczywiscie wyjatkiem jest w katolickim morzu katolicka Irlandia i mam nadzieje Polska rowniez bedzie -obnizajac ZUS z 45 do 25%

    Odpowiedz
  • Eeeee(2018-08-27 00:49) Zgłoś naruszenie 20

    Francja +2,2% tak jak i Niemcy z Włochami na dużym plusie a pod drugiej stronie oceanu USA -2,2% Kanada -3.1% a tytuł jest "U bogatych podatki spadają, u biednych wzrastają" to jak to z tymi największymi gospodarkami UE jest?

    Odpowiedz
  • Jerzy Michalak - kandydat na prezydenta Wrocławia(2018-08-29 05:11) Zgłoś naruszenie 00

    To rzeczywiście ważne, ale przy okazji chcę spytać o jeszcze jedną ważną kwestię. Czy Waszym zdaniem rowerzyści poruszający się po Wrocławiu mogą czuć się bezpiecznie?

    Odpowiedz