Globalna epidemia samobójstw. 800 tys. przypadków rocznie, Polska w grupie ryzyka

7 września 2018, 16:53
Źródło:PAP
Kruk

Krukźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Prashanth Vishwanathan

Problem samobójstw jest globalny, niezależny od miejsca zamieszkania. Nie ma jeden prostej odpowiedzi na pytanie, dlaczego ludzie odbierają sobie życie, bo to zjawisko złożone – podkreślali w piątek eksperci podczas debaty "Jak zapobiegać samobójstwom?".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Rafson(2018-09-07 18:45) Zgłoś naruszenie 2691

    Więcej: wyścigu szczurów, zatruwania środowiska, obowiązków dla uczniów/pracowników, śmieciówek zamiast umów o pracę i wojny polsko-polskiej o najmniejsze bzdety serwowanej przez wszelkie możliwe media. Na pewno pomoże!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jest to smutne(2018-09-07 22:22) Zgłoś naruszenie 331

    Mamy nierownosci dochodowe jedne z najwyzszych, a byc moze nawet najwyzsze w UE. Roznica w dochodach miedzy pierwszym decylem a ostatnim, czyli miedzy 10% najbiedniejszych i 10% najbogatszych nalezy do najwiekszych w UE. Nierownosci sprzyjaja popelnianiu samobojstw. Polska sie znajduje pod tym wzgledem w czolowce swiatowej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • feder(2018-09-07 18:08) Zgłoś naruszenie 81

    zdaniem specjalistki – na samobójstwa wpływa też łatwy dostęp do środków i metod umożliwiających ich popełnianie (niezabezpieczone torowiska) ... co to sa niezabezpieczone torowiska wg "specjalistki" ?????

    Odpowiedz
  • ENV (2018-09-07 21:10) Zgłoś naruszenie 72

    Przedłużanie egzystencji jest formą zemsty, żebyśmy nie tylko my tak cierpieli, ale przekazali cierpienie dalej. Tylko antynatalizm

    Odpowiedz
  • znachor (2018-09-08 00:02) Zgłoś naruszenie 51

    Dostęp do wolnej energii nie będzie cię przymuszał do tyrania co miesiąc na rachunki. Nawet większość nie wie co ich boli.... . Niewolnictwo nienazwane i nieuświadomione . Czy to Donald T. czy nabożny pan Morawiecki czy nawet młody dziad z brodą który chce na początku razem (przy korytku już tylko sam) nie zająkną się w tym temacie ,dbanie o środowisko ,normy CO2 ,ble ble ble. Gdy będziesz miał chwilę dla siebie ,a jej nie masz i nie wiesz po co żyjesz i uświadamiasz to sobie w wieku 30 ,40 lat ,że coś jest nie tak ,bo masz kredyt ,bo siedzisz za ten kredyt w jakiejś norce ,i nie potrzeba na ciebie nawet bata abyś był trybikiem ,to w końcu pękasz.

    Odpowiedz
  • II miejsce w UE(2018-09-07 22:32) Zgłoś naruszenie 40

    Pod wzgledem samobojstw Polska znajduje sie na drugim miejscu w UE, po Litwie.

    Odpowiedz
  • Caius(2018-09-07 20:55) Zgłoś naruszenie 33

    Jak ci się świat wali, a innego nie ma dla którego warto żyć, to po co to dalej ciągnąć.

    Odpowiedz
  • Specjalistka(2018-09-07 20:30) Zgłoś naruszenie 11

    Takie co nie mają zabezpieczeń.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zys(2018-09-07 21:02) Zgłoś naruszenie 01

    Kulturowe - jest artykuł o samobójstwach rolników we Francji i pewnie nie tylko tam. To jedna z ostatnich dziedzin ludzkiej działalności , gdzie istnieje naturalny podział ról płci. Niestety damy wolą miejską swobodę i gdy d u p a służy jako trampolina w karierze.

    Odpowiedz