Moskwa ostrzega Warszawę: Baza USA w Polsce pogorszy sytuację. Podejmiemy odpowiednie kroki

26 września 2018, 09:20 | Aktualizacja: 26.09.2018, 09:21
Źródło:PAP
Widok na Kreml, Moskwa, 12.09.2013

Widok na Kreml, Moskwa, 12.09.2013źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrey Rudakov

Wiceszef MSZ Rosji Aleksandr Gruszko, komentując plany rozmieszczenia w Polsce bazy wojskowej USA, powiedział, że byłoby to sprzeczne z interesami bezpieczeństwa ogólnoeuropejskiego i zapewnił, że Rosja ma różne sposoby wzmocnienia swojego bezpieczeństwa.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (20)

 • Wojna idzie(2018-09-27 17:31) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli nie będzie bazy USA w polsce to powtórzy sie scenariusz gruziński,ztym że teraz czołgi wjadą do Polski. Rosję można tylko odstraszyć,bo prośby tylko zachęcą putina do agresji.

  Odpowiedz
 • fajf aweniuł(2018-09-26 19:02) Zgłoś naruszenie 11

  Ja się zastanawiam jak to jest, że USA dostarczały pomoc wojskową państwom, które były dla nich stategicznie ważne, jak Egipt, Izrael, Turcja, Pakistan, Grecja, a Polsce jak na razie zbyt dużo nie dano. A pamiętając, że od 2007 roku Rosja wbrew deklarowanemu resetowi zaczęłą się zbroić i przestawiać gospodarkę na tryb wojenny, gdyby przez te 11 lat USA co roku podarowały Polsce po 12 samlotów F-16, F-18 starszych generacji, to mając ich obecnie ponad setkę można by je teraz zmodernizować i mielibyśmy samoloty do przenoszenia nowoczesnych rakiet i bomb kierowanych. No jakoś nam nie pomagano w sprzęcie. Teraz gdyby chcieli nam faktycznie pomóc, to daliby jakieś technologie do skutecznych pocisków ppanc do T-72 ( wiemy, że to naród handlowy, więc powiedzmy u nas produkcja, oni handel i część zysków - sami nie mają tych czołgów, a na świecie byłoby spore grono odbiorców i przy okazji zagraliby na nosie Rosji ).

  Odpowiedz
 • Jack(2018-09-26 14:21) Zgłoś naruszenie 101

  USA lubią wojny jak najbardziej. Do czegoś przecież mają najsilniejszą armię na świecie i najwięcej na nią przeznaczają pieniędzy. Bardzo bym chciał mieć za sąsiadów Amerykanów, ty byś wolał zapewne ruskich znowu na polskiej ziemi ? A co ma do tego historia Meksyku ? Równie dobrze możesz się doczepić Rzeczpospolitej Obojga Narodów, czy Imperium Rzymskiego że podbijało różne tereny :) Akurat te tereny które kiedyś należały do Meksyku a które podbiły USA to nic tam nie było :) prawie same puste przestrzenie, które dopiero Amerykanie zagospodarowali. Nikt nie jest święty na tym świecie. Ale mówię to z pozycji Polaka, Rosja Polsce wyrządziła wiele krzywdy na przestrzeni wieków, USA nic Polsce nie zrobiło a wręcz przeciwnie jest naszym sojusznikiem, ot cała różnica. A jeżeli jesteś tak zapatrzony na Rosję to śmiało, jedź tam, tylko jak Ci się Putin nie spodoba to nawet na ulice nie wyjdziesz żeby zaprotestować bo cie od razu do paki wsadzą, w USA możesz nawet kukły Trumpa palić i nic ci się zrobią. Taka to różnica ruski trollu

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Jack(2018-09-26 13:09) Zgłoś naruszenie 662

  Za to Rosjanie mogą trzymać w obwodzie kaliningradzkim broń atomową i pociski typu iskander, które w swoim zasięgu mają teren niemalże całej Polski. Do tego należy dodać rosyjskie bazy na Białorusi . Jeżeli ktoś jeszcze wątpi w słuszność powstania baz USA na terenie Polski to jest naiwny, tak samo naiwny jeżeli wierzy że z Rosją możemy mieć dobre relacje. Rosja i Niemcy od zawsze były nam wrogie i dzisiaj nic się nie zmieniło. A co do Rosji , to wydaje im się że mogą się dalej u nas panoszyć i decydować o wszystkim. Zapamiętajcie ruskie trolle , Polska jest NIEPODLEGŁYM I SUWERENNYM PAŃSTWEM, WIĘC WARA !

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • ada(2018-09-26 11:32) Zgłoś naruszenie 132

  Dobrze powiedziane i zgodnie z prawda historyczna - Rosja to panstwo zbojeckie . Zyje tylko dzieki kopalinom i rabunkiem innych narodow . Totalitaryzm zapanowal tam juz w XI w. i trwa do dzis pod roznymi postaciami .

  Odpowiedz
 • Piotr(2018-09-26 11:03) Zgłoś naruszenie 263

  Rosja to panstwo zbojeckie. Napadla najpierw na Gruzje, potem na Ukraine wydzierajac jej kawal terytorium. Brak zdecydowanej reakcji Polski i USA zacheci Putina do kolejnych atakow. W sprawie baz USA w Polsce ani kroku wstecz!

  Odpowiedz
 • Jan ze Śląska(2018-09-26 10:56) Zgłoś naruszenie 172

  Moskwa "nie uchyla się od dialogu" a dialog ten to "Moje Iskandery śmieją z Waszych sankcji". A skoro już mowa o "niezgodnym z interesami bezpieczeństwa ogólnoeuropejskiego" to kiedy zdemilitaryzują Królewiec?

  Odpowiedz
 • Edgar(2018-09-26 10:53) Zgłoś naruszenie 592

  Czego się spodziewać po Rosjanach. Zawsze będą tak gadać. Słuchać ich będą pożyteczni idio.... lub agenci wpływu. Baza to spokój od zagrożenia ze wschodu.

  Odpowiedz
 • bkb2(2018-09-26 10:38) Zgłoś naruszenie 202

  Dzisiaj sprawa waży się o wolną i demokratyczną Białoruś.... W tych warunkach kiedy bazy USA będą zlokalizowane we wschodniej części Polski wzmocni to niezależność Łukaszenki... Białorusini muszą jeszcze odczekać kilka lat kiedy ich obywatele w większym stopniu nauczą się zasad demokracji i kiedy młodzi studenci z Białorusi czy pracownicy z tego kraju w masowy sposób będą odwiedzać Polskę i całą EU.... Dzisiaj o dziwo przy presji Moskwy na Mińsk, utrzymywanie Łukaszenki przy władzy jeszcze przez kilka lat jest uzasadnione zanim Polska wybuduje instalacje energetyczne i drogi do granic Białorusi. Rosja jest w coraz gorszej sytuacji. Przyjdzie taki dzień że będą musieli oddać zagrabiony Krym , wycofać swoje wojska z Donbasu, Osetii Abchazji, Górskiego Karabachu, Naddniestrza, czy nawet z Kaliningradu... Najgroźniejsze dla Rosji to bunt własnego społeczeństwa który widzi jak żyje się w Polsce i innych krajach EU a co proponuje Moskwa i zgraja złodziei z Kremla... Rosjanie pierwszy raz od wielu lat zdołali zebrać ponad milion podpisów za wycofaniem się z podniesienia wieku emerytalnego.... Ten Putinek z Kremla myślał że jak za Stalina kiedy wszystkim da trochę kiełbasy i chleba Rosjanie będą dalej nadstawiać zadu swoim władzom .... Przeliczyli się chłoptasie i Polska powinna konsekwentnie realizować swoją ekspansjonistyczną politykę na Wschodzie...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Płk WP (2018-09-26 10:29) Zgłoś naruszenie 503

  Nie będziemy przyglądać się na bandyckie poczynania Rosji, przy naszej granicy. Po pierwsze będzie stała baza USA w Polsce , będzie to ciężką pancerna dywizja to ok. 10 - 15 tyś zołnierzy US Army. Będzie już niedługo dokończona tarcza antyrakietowa w Redzikowie. Będziemy też mieli i to już niedługo pociski samosterujące typu Crius , średniego zasięgu , do przenoszenia ładunków nuklearnych, to kwestia czasu. Rosja już tego nie zmieni, bo wszelkie argumenty polityczne lekceważyła przez lata zbrojąc się na potęgę, łamićc prawo międzynarodowe te pisane i niepisane ! Tym razem to już koniec zabawy w ciuciubabkę !

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Terminator(2018-09-26 09:52) Zgłoś naruszenie 749

  Taka baza USA w Polsce to Polska decyzja i decyzja USA. Uważam że w tej sprawie powinno odbyć się Referendum bo koszty takiej bazy będą b. wysokie!!!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Heh(2018-09-26 09:33) Zgłoś naruszenie 274

  Moskale tylko do bitki się nadają i jeśli ich nie lejesz to ich nie ma, nie istnieją. Jeśli czujesz obecność Moskala to musisz go lać bez względu na wszystko i takie są realia.Mogą sobie gadać i tak musimy ich lać..

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze