Unibep zbuduje w Warszawie dwa budynki za łączną kwotę ok. 61,9 mln zł nettoWarszawa, 05.10.2018 (ISBnews) - Unibep podpisał z Home Invest Poborzańska I sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie dwie umowy na realizację inwestycji mieszkaniowych przy ulicy Poborzańskiej w Warszawie o łącznej wartości około 61,9 mln zł netto, podała spółka.

"Przedmiotem pierwszej z umów jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze, garażem podziemnym, urządzeniami infrastruktury technicznej oraz elementami zagospodarowania terenu. W budynku o wysokości 8 kondygnacji nadziemnych znajdzie się 139 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy oraz 148 miejsc postojowych" - czytamy w komunikacie.

Wynagrodzenie Unibep z tytułu realizacji przedmiotu umowy I wyniesie ok. 31,3 mln zł netto. Termin rozpoczęcia realizacji Inwestycji I ustalony został na IV kwartał 2018 r., a zakończenia na II kwartał 2020 r., podano także.

"Natomiast przedmiotem kolejnej z umów jest budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze, garażem podziemnym, urządzeniami infrastruktury technicznej oraz elementami zagospodarowania terenu. W budynku o wysokości 8 kondygnacji nadziemnych znajdzie się 125 lokali mieszkalnych, 2 lokale usługowe oraz 132 miejsca postojowe" - czytamy także.

Wynagrodzenie Unibep z tytułu realizacji przedmiotu umowy wyniesie ok. 30,6 mln zł netto. Termin rozpoczęcia realizacji drugiej inwestycji ustalony został na IV kwartał 2018 r., a zakończenia na II kwartał 2020 r.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. W 2017 r. miała 1 629 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)