Morawiecki: "Gdyby nie zmiana rządu, LOT zostałby sprzedany"

27 grudnia 2018, 17:57 | Aktualizacja: 27.12.2018, 19:33
Źródło:PAP
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: ShutterStock

Jeszcze kilka lat temu PLL LOT był na sprzedaż, gdyby nie zmiana rządu zostałby sprzedany, teraz otrzymał prestiżowy tytuł "Najlepszej linii lotniczej Europy Wschodniej" magazynu Global Traveler - napisał w czwartek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • Tom-ch(2019-01-02 19:22) Zgłoś naruszenie 01

    Monopoli typu GPW NAFTOPORT GAZOPORT PERN drogi koleje sieci energetyczne nie należy sprzedawać ale firmy produkcyjne i wydobycie środki transportu lokomotywy samoloty powinny być w rękach rodzinnych firm

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-01-02 00:25) Zgłoś naruszenie 10

    Przypominam że Marx zalecał upanstwawianie środków transportu. Punkt 6sty. LOT jest dzieckiem Marxa i oszustwo pod płaszczykiem repolonizacji jest marxistowskim kłamstwem

    Odpowiedz
  • Tom-ch(2019-01-02 00:18) Zgłoś naruszenie 20

    A to ciekawe,,, to po co PO dawało LOTowi 300 czy 500.000.000 zl. To jest dowód na to, że między socjalizmem PO a PISem różnica jest jak między zaborcą pruskim m a moskiewskim -powierzchowna

    Odpowiedz
  • Robin(2018-12-28 23:26) Zgłoś naruszenie 42

    Morawiecki, kłamca dwukrotnie skazany przez sąd za kłamstwa. I to jest premier Polski ?

    Odpowiedz
  • Głupek? (2018-12-28 13:45) Zgłoś naruszenie 33

    "Gdyby nie zmiana rządu, LOT zostałby sprzedany" .

    Odpowiedz
  • Józek Arbuzek(2018-12-28 08:34) Zgłoś naruszenie 76

    "Najlepszej linii lotniczej Europy Wschodniej" - czyli lepszej niż czyje? Mołdawskie? Rosyjskie? Gdyby to był tytuł najlepszej linii Europy (choćby centralnej) to może jakąś kiełbasę wyborczą by się z tego dało uwędzić.

    Odpowiedz
  • alko(2018-12-27 23:04) Zgłoś naruszenie 122

    LOT w 2015 został dofinansowany kwotą 600 mln dodam, że to było za PO. Pinokio bz.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MarianX(2018-12-27 21:43) Zgłoś naruszenie 59

    Ostatnio leciałem 2 razy w odstępie miesiąca do Szwecji i za każdym razem samolot LOT był opóźniony z powodu awarii. Pierwszym razem mechanicy przez dwie godziny walczyli z drzwiami w samolocie, które nie mogły się zamknąć. Drugim razem kilka razy zmieniano samolot, ponieważ każdy kolejny nie przechodził procedury startowej (prawdopodobnie znajdowano usterki). To jakiś obłęd. Zacząłem się zastanawiać czy latanie tą linią jest bezpieczne.

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-12-27 20:24) Zgłoś naruszenie 156

    Pamiętam jak kilka lat temu ok 2012 pisałem posty na Bankierze i innych biznesowych portalach gospodarczych o tym, aby nie sprzedawano polskiej GPW, Austriakom... To był kolejny planowany przekręt który miał za zadanie rozkraść Polskę i sprowadzić ją do roli "dawcy organów" Niemiec które są właścicielem tej giełdy w Wiedniu. Mieliśmy w tym czasie do czynienie z antypolskimi szubrawcami i przekrętami.... Dzisiaj minęło raptem kilka lat i "na rynku" pojawiają się ludzie tłumaczący że Polska wreszcie po okresie rozbiorów i wojen ma szansę realnie w obecnych granicach zbudować silny ośrodek gospodarczy, integrujący nie tylko kraje Europy Środkowej ale nawet Ukrainę, Kraje Bałtyckie czy Białoruś... Precz z komuną.... Precz z czerwoną czy niemiecką hołotą .....

    Odpowiedz
  • Gregor Z.(2018-12-27 19:05) Zgłoś naruszenie 149

    Tytuł zmieniony, a reszta kropka w kropkę przepisany artykuł a raczej,,kopiuj-wklej". Moglibyście się bardziej postarać. A co do LOTu to miał być sprzedany niemiaszkom za symboliczne 1€ przez rudego. I to jest fakt.

    Odpowiedz
  • dede(2018-12-27 19:03) Zgłoś naruszenie 516

    To bardzo dobrze. Do państwa nie powinien należeć nawet kurz na chodniku.

    Odpowiedz
  • Alf(2018-12-27 18:57) Zgłoś naruszenie 1712

    Opozycja wszystko zgnoiła na szczęście LOT został , choć Niemcy ostrzyli sobie kły na LOT !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hhh(2018-12-27 18:50) Zgłoś naruszenie 919

    czyli wyprzedził same tuzy . niech lepiej Pinokio powie ile państwowej kasy nieoficjalnie ładują w LOT ?

    Odpowiedz