Chaos z nowym WIBOR-em. Oto przewodnik dla wszystkich, którzy mają kredyt

14 lutego 2019, 06:45 | Aktualizacja: 25.02.2019, 19:17
Tylko na Forsal.pl
Choć WIBOR-em nigdy nikt nie manipulował, to Polska, jako członek UE, musi wypełnić unijne standardy. Od nowego roku oprocentowanie kredytów, czy obligacji będzie musiało mieć nową podstawę.

Choć WIBOR-em nigdy nikt nie manipulował, to Polska, jako członek UE, musi wypełnić unijne standardy. Od nowego roku oprocentowanie kredytów, czy obligacji będzie musiało mieć nową podstawę.źródło: ShutterStock

Każdy, kto ma kredyt w banku powinien się przejąć kłopotami z opracowaniem nowego WIBOR-u. Bo to od efektów tych prac zależeć będzie, jak wysokie raty będzie płacił. Żeby pomóc zrozumieć to zagrożenie, przygotowaliśmy krótki „przewodnik po WIBORze”. 

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (24)

  • Fakty (2019-02-14 07:41) Zgłoś naruszenie 1518

    to jest ewidentna próba przykrycia afery z "Jurnym Stefanem" !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • makov(2019-02-14 09:34) Zgłoś naruszenie 314

    zmiany sensowne. Wyobraźmy sobie sytuację w której banki "umawiają się" na dany koszt pieniądza, klienci za to płacą, a transakcja i tak nie dochodzi do skutku. Piękny sposób na dodatkowe pieniądze z kredytów.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iks(2019-02-14 10:35) Zgłoś naruszenie 84

    Ja kompletnie nie rozumie problemu... przeciez NBP ustala stope referencyjna i na tej podstawie powinny byc wyliczane oprocentowania dla kredytow hipotecznych w zlotych. Na cholere wibor tam wrzucili nie mam pojecia....

    Odpowiedz
  • Coco(2019-02-14 11:05) Zgłoś naruszenie 214

    Bankom na rękę jest obecny system.Pole do manipulacji WIBOR-em jest o wiele większe i zyski również.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • finansista(2019-02-14 11:47) Zgłoś naruszenie 372

    "Choć WIBOR-em nigdy nikt nie manipulował" - urocze

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gargamel(2019-02-14 11:55) Zgłoś naruszenie 17

    Pytanie do lepiej się orientujących: czy należy się spodziewać obniżki oprocentowania kredytów hipotecznych?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Heh(2019-02-14 13:27) Zgłoś naruszenie 01

    A kto ich tam wie

    Odpowiedz