Amerykanie boją się autonomicznych samochodów. Siedmiu na dziesięciu nie chce ich na drogach

19 marca 2019, 06:45 | Aktualizacja: 19.03.2019, 10:39
Źródło:Bloomberg
Samochód autonomiczny Google

Samochód autonomiczny Googleźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Marlene Awaad

Z najnowszego badania American Automobile Association (AAA) wynika, że większość Amerykanów (71 proc.) ma duże obawy związane z użytkowaniem pojazdów autonomicznych. Odsetek osób sceptycznie nastawionych do nowej technologii w transporcie praktycznie nie zmienił się od poprzedniego roku, a w porównaniu do 2017 roku wzrósł o osiem punktów procentowych.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • Lisek(2019-04-20 19:54) Zgłoś naruszenie 00

  Gdy w Polsce ciężko, to trzeba iść w kierunku zmian, a taką zmianą dla mnie jest FairPlay Gwiazdowskieg.

  Odpowiedz
 • stereo(2019-04-20 19:28) Zgłoś naruszenie 00

  Zatrzymajmy depopulację kraju!!!! jesli zaryzykujemy i w tym rou zagłosujemy inaczej, to mamy szanse coś zmienic. Może bezpartyjni z fair play są w stanie cos ogarnąc

  Odpowiedz
 • Miłośnik edukacji i życia ludzkiego(2019-03-24 07:13) Zgłoś naruszenie 00

  Trudno mi uwierzyć w to, że przedstawiciele American Automobile Association nie wiedzą, iż najnowocześniejszy super komputer na świecie nie może równać się z ludzkim mózgiem i umysłem. Zamiast inwestować w tego typu technologie, warto było by, aby wielkie firmy będące gotowe wyłożyć posiadane ogromne środki finansowe, przeznaczyly je na edukacje społeczeństwa całego świata, co zwiększyło by bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jednak taka strategia nie koreluje z wizją pojazdów autonomicznych bowiem nie przynosiła by spodziewanych ogromnych zysków.

  Odpowiedz
 • hfdhas(2019-03-19 16:14) Zgłoś naruszenie 10

  Po pierwsze to nikogo to chyba nie dziwi biorąc np. pod uwagę słabe tempo adaptacji nowoczesnych usług bankowych w USA. Po drugie - może mają rację. Dopóki nie zostanie wprowadzone jednoznaczne prawo wskazujące np. na odpowiedzialnego w wypadku samochodu autonomicznego (użytkownik czy producent samochodu) to ludzie baliby się wyjść na ulicę.

  Odpowiedz
 • mgr inż. z przem. motoryzacyjnego(2019-03-19 09:46) Zgłoś naruszenie 112

  Co to za idiotyczny zwrot - "boją się"? To nie kwestia dziecka i myszy. Oni nie ufają tej technologii i bardzo słusznie. Nawet jeśli sam koncepcja doprowadzona zostałaby do stanu akceptowalnego, a nie jest i długo nie będzie, ro pozostaje kwestia wad w procesie wytwarzania. Po ponad stu latach nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnego działania części, jak np. opony, amortyzatory a chcemy zdać się na łaskę nowej technologii?

  Odpowiedz
 • roboto-nieodpowiedzialność(2019-03-19 09:31) Zgłoś naruszenie 132

  A co z ryzykiem przejmowania kontroli nad takimi samochodo-robotami przez niebezpieczne organizacje i osoby w celu dokonywania zamachów zbiorowych lub morderstw wybranych osób? Co z ryzykiem wykorzystywania takich samochodo-robotów przez totalitarne władze państw? Ktoś to w ogóle bierze pod uwagę, czy tylko zarobek wielkich firm się liczy?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze