Warszawa, 15.05.2019 (ISBnews) - Mennica Polska na jesieni bieżącego roku będzie decydować w kwestii potencjalnego pełnego zaangażowania lub sprzedaży posiadanego udziału w warszawski wieżowiec Mennica Legacy Tower, poinformował prezes Grzegorz Zambrzycki.
"Instytucje finansowe zaczynają składać oferty. Zgodnie z JV, mamy prawo pierwokupu udziału partnera w Mennica Legacy Tower. Decyzja zapadnie zapewne na jesieni - czy sprzedawać, czy kupować. Według naszych szacunków, nabycie drugiej części udziałów w wieżowcu dawałoby bardzo dobrą stopę zwrotu na inwestycji, ale - jak mówiłem - decyzje będziemy podejmować na jesieni" - powiedział Zambrzycki podczas konferencji prasowej.
Dodał, że umowa wynajmu powierzchni w wieży z mBankiem jest na ostatnim etapie podpisywania. "Mamy niemal pełne wynajęcie kompleksu na dobrych czynszach" - wskazał prezes.
Golub GetHouse oceniał wcześniej że może sprzedać swoje udziały w budynku Mennica Legacy Tower na przełomie 2019/2020 r., poinformował prezes Cezary Jarząbek.
140-metrowa wieża Mennica Legacy Tower i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni będą miały łączną powierzchnię biurową 65 630 m2.
Mennica Polska, uznawana za jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie, jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.
(ISBnews)