W ocenie telewizji CNN prezydent USA Donald Trump "znany jest z rozkoszowania się" wojskowymi aspektami swojego urzędu. "Jednak przelot wojskowego samolotu nad Białym Domem jest niezmiernie rzadki" - zauważa portal tej stacji.

Rzecznik Białego Domu w kwestii przelotu oświadczył, że "na teraz nie ma nic do zakomunikowania".

CNN przypomina, że trwają "przygotowania dwóch rządów do ogłoszenia wzmocnionej obecności wojskowej USA w Polsce". Ma to być zakomunikowane podczas wizyty Dudy w Białym Domu.

"Polska podejmuje również kroki, by zakupić nowe F-35 od USA, a minister obrony (Mariusz Błaszczak - PAP) odwiedził w tym tygodniu bazę siły powietrznych w Eglin na Florydzie, by obserwować samoloty w akcji" - odnotowuje CNN.

Duda i Trump mają według amerykańskiej telewizji podpisać w środę wspólną deklarację polityczną. Przewidywać ma ona wysłanie do Polski dodatkowo 1000 amerykańskich żołnierzy na zasadzie rotacyjnej.

Deklaracja ta - zastrzega CNN, powołując się na źródła w administracji w Waszyngtonie - "znacząco poprawi relacje wojskowe między USA i Polską" oraz "będzie zgodna z Aktem Stanowiącym NATO-Rosja".

>>> Czytaj też: O jakie regiony i grupy osób zawalczy PiS? Politolodzy kreślą mapę bitwy wyborczej