Dlaczego coraz więcej osób nie ufa szczepionkom? To już „globalny kryzys”

19 czerwca 2019, 14:29 | Aktualizacja: 19.06.2019, 14:50
Źródło:PAP
Szczepienie

Szczepienieźródło: ShutterStock

Nieufność społeczeństw wobec szczepionek oznacza, że świat cofa się w walce ze śmiertelnymi chorobami zakaźnymi, którym można zapobiegać – ostrzegają eksperci z brytyjskiej organizacji charytatywnej Wellcome Trust, zajmującej się badaniami biomedycznymi.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (3)

 • Virtus(2019-06-19 16:02) Zgłoś naruszenie 81

  "ostrzega, że w przypadku odry wskaźnik wyszczepienia poniżej 95 proc. może prowadzić do epidemii" - to epidemia od ilu procent populacji się zaczyna? Od 2, czy 3? Bo przecież wszyscy nieszczepieni nie zachorują. Tak to się dzieje - najpierw eksperci wciskają kit, a później mają pretensje, że ludzie ich olewają.

  Odpowiedz
 • Szczepan(2019-06-19 16:17) Zgłoś naruszenie 31

  Jaki powód? Wina wcześniejszego kombinowania zarządów koncernów farmaceutycznych. Ludzie obawiają się, że koncerny farmaceutyczne z chciwości rozrzedzają szczepionkę dodając do niej rtęć, dzięki czemu wystarcza 1/3 dawki, ale rtęć jest szkodliwa dla układu nerwowego. Wystarczy, że na leku będzie informacja, że nie zawiera rtęci i Ci ludzie się zaszczepią, nawet za droższe pieniądze. Skąd to się wzięło? To po odmowie zaszczepienia żołnierzy Bundeswehry na ptasię grypę zostało.

  Odpowiedz
 • Dudu(2019-06-20 00:34) Zgłoś naruszenie 20

  „Ale szczepionki są dokładnie testowane, by zapewnić ich bezpieczeństwo i skuteczność” - proszę udostępnić te dokładne wyniki badań klinicznych, choć jednej, jakiejkolwiek szczepionki. Nie ma takowych!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze