Wojna handlowa zaczyna dusić Niemcy. "Twierdza się rozpada"

9 sierpnia 2019, 06:45 | Aktualizacja: 16.08.2019, 15:32
Źródło:Bloomberg
Angela Merkel w czasie spotkania wyborczego w Hamburgu, 20.09.2017

Angela Merkel w czasie spotkania wyborczego w Hamburgu, 20.09.2017źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Globalna wojna handlowa, która uderzyła w niemiecki przemysł, teraz przenosi się na tamtejszy rynek pracy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (101)

  • reocronas(2019-09-14 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    SpFling.︆︅com - świеtny pr𝚘jekt dla dоrоsłyсh, którzy 𝚌hсą znаl𝚎źć pаrtnеr𝚊 seksu𝚊ln𝚎gо

    Odpowiedz
  • telpohi(2019-09-11 05:56) Zgłoś naruszenie 00

    SpFling.︆︅com - świetny projekt dlа dоrosły𝚌h, którzy 𝚌h𝚌ą znalеźć p𝚊rtnerа s𝚎ksuаlnеgo

    Odpowiedz
  • duvapa(2019-09-08 05:34) Zgłoś naruszenie 00

    SpFling.︆︅com - świetny projеkt dla d𝚘r𝚘słych, którzy ch𝚌ą znal𝚎źć pаrtnera s𝚎ksuаlnegо

    Odpowiedz
  • bombka.(2019-08-22 23:58) Zgłoś naruszenie 00

    zaraz-to z kim będziemy teraz handlować,bo przecież nie sami ze sobą zgodziliśmy się na podwykonawców części ,pewnie za słabe głowy do interesów nasze.

    Odpowiedz
  • nm(2019-08-18 13:04) Zgłoś naruszenie 87

    wydaje mi sie co mniej rozgarnieci wielbiciele niemieckiej unii w Polsce naiwnie wierza ze w razie kryzysu Niemcy pozamykaja fabryki u siebie a beda rozwijac te ktore dzialaja w Polsce -- ,,no bo przeciez my pracujemy za male piniandze to sie niemcom musi oplacac "-- jak sie zacznie kryzys to wtedy poznamy niemiecka czy unijna solidarnosc --eeeeh polactwo

    Odpowiedz
  • jaaz(2019-08-11 13:26) Zgłoś naruszenie 17

    ****

    Odpowiedz
  • Maro(2019-08-10 23:41) Zgłoś naruszenie 103

    Beznadziejne tłumaczenie z niemieckiego... Krajowa twierdzą to pewnie niemiecki zwrot który zupełnie nic nie mówi w języku polskim, tylko chlosta mogła by pomóc... Litości skąd bierzecie takie miernoty chyba że to robót połączony z Google translator litości tego nie da się czytać, uff

    Odpowiedz
  • Rrr(2019-08-10 17:27) Zgłoś naruszenie 13932

    Tak śmiejcie się z Niemców.u nich krach my też to odczujemy

    Odpowiedz
  • Stefan(2019-08-10 11:20) Zgłoś naruszenie 26434

    Widać właśnie, że nie masz pojęcia o podstawach ekonomii. Jeżeli inwestorzy pożyczają danemu państwu miliardy na ujemne oprocentowanie, to znaczy , że w ciemno ufają w wielką moc tej gospodarki. Są 3 takie kraje na świecie - Niemcy, Japonia i Szwajcaria. Te kraje nigdy nie zginą.

    Odpowiedz
  • Virtuoz(2019-08-10 11:07) Zgłoś naruszenie 14032

    Jeden niemiecki land tylko osiąga PKB większe od całej Polski w której mieszka 38 mln ludzi no i tej słynnej imigracji ze wschodu. PKB północnej nadreni wynosi 575 MLD EUR PKB PL wynosi 520 MLD Eur. Więcej pokory ponieważ przez kolejne 5 pokoleń musimy ********** i wówczas pogadamy ja partnerzy z Niemcami.

    Odpowiedz
  • Rosyjski troll(2019-08-10 09:50) Zgłoś naruszenie 8891016

    "Bardziej nienawidzę Niemiec niż kocham własną Ojczyznę" parafrazując "Bardziej nienawidzę Rosji niż kocham własną Ojczyznę" by Roma Dmowski. Przytaczanie opinii Pana Friedmana na tym forum jest dosyć zabawne (były zaangażowany agent CIA). O gospodarce wie tyle ile mu zapłacą jego pracodawcy w USA.Niestety, ale nie ma alternatywy dla Niemiec jako naszego partnera. jesteśmy trybem w ich machinie i powinniśmy się z tego cieszyć bo nie wszyscy mają takie szczęście z pełnymi konsekwencjami (vide Ukraina). Do czego prowadzi stawianie ideologii przed ekonomią świadczą wydarzenia na GWP gdzie spółki energetyczne i nasz lider gazowy notują historyczne minima...Zabawa w patriotyzm nie ma ceny tak twierdzą pseudopatrioci z PIS. Następne pokolenie zapłaci za ten festyn wydawnictwa i chybionych inwestycji. Dla ułatwienia informuję, że posługuję się biegle językiem rosyjskim i jestem oczywiście rosyjski trollem i szpiegiem też:-). Miłego Dnia wszystkim:-)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Izzak(2019-08-09 23:18) Zgłoś naruszenie 102113

    Już nie wyrabiają na imigrantów niech zaproszą jeszcze więcej biedny Niemiec będzie miał na kogo robić. Tak to Niemcy stali się parobkami imigrantów. Co za czasy😱

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bbc(2019-08-09 21:28) Zgłoś naruszenie 47

    nie da sietych bzdur czytac

    Odpowiedz
  • Art(2019-08-09 16:59) Zgłoś naruszenie 723861

    Ale radość wśród głupich nacjonalistów polskich. I nienawidzących Niemców bo są Niemcami. Teraz informacje z ostatniej chwili cytuję: "Według ostatnich danych IHS Markit, wskaźnik PMI opisujący aktywność gospodarczą w przemyśle w lipcu spadł do poziomu 47,4 pkt., co oznacza najniższy rezultat od kwietnia 2013 roku." Tak to jest w Polsce. To się dzieje w Polsce!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Asdd(2019-08-09 16:33) Zgłoś naruszenie 14337

    Świat się zmienia. Oby Polska zmieniła miejsce w światowym łańcuchu dostaw z poddostawcy Niemiec na wysokomarzową produkcję własną.

    Odpowiedz
  • Terminator(2019-08-09 15:42) Zgłoś naruszenie 315

    Jeden traci (Niemcy) - drugi zyska (Polska, USA)!!! Dobre kontakty polityczno-gospodarczo-handlowe z USA to nasz priorytet! USA to inna klasa! To Nr. 1!!! To ponad 5 x większa gospodarka niż ta niemiecka!!! LoooooooooooooooooooooL.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-08-09 15:18) Zgłoś naruszenie 23922

    Trzeba opuścić Chiny i produkcję przenieść do Europy mniej się zarobi ale pewne.odwrotu nie ma wojna z Chinami już się zaczela

    Odpowiedz
  • stefan(2019-08-09 14:02) Zgłoś naruszenie 2016

    Ciekawa teza. Jak to się ma do faktu, że niemieckie obligacje mają ujemne oprocentowanie? Jakoś światowi inwestorzy się nie boją się o niemiecką gospodarkę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alternatywa(2019-08-09 13:20) Zgłoś naruszenie 34199

    Zawsze mogą dorobić u nas na wykopkach.

    Odpowiedz
  • Newsroom(2019-08-09 12:01) Zgłoś naruszenie 303166

    Niemcy się kończą jakie znamy - przewidział to już kilka lat temu prof George Friedman założycieli Instytutu Stratfor. Szlag trafił niemiecki projekt Mitteleuropa (kraje które weszły do UE w 2004 roku) i skończył się eksport do naszego regionu jaki Niemcy by sobie życzyli.Po za tym kończy się era niemieckiego eksportera , a Niemcy głównie z tego żyją !! Jeśli dojdą cła na samochody oraz sankcje na Nord Stream2 Które prezydent Trump, ma ogłosić podczas wrzesniowej wizyty w Warszawie, no to przyszłość niemieckiej gospodarki rysuje się w czarnych barwach. Ktoś powie że jak Niemcy padną to my też - otóż nie - my mamy PKB 4,5 - 4,6 , a Niemcy ledwie 0,5 % PKB ! Nam niemiecki kryzys nie jest grożny ! Mamy na tyle zdywesyfikowaną gospodarkę że nie musimy się obawiać zawirowań za Odrą !

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz