Co może uratować klimat? Dwie rzeczy: niejedzenie mięsa i lasy w Afryce

23 sierpnia 2019, 05:56 | Aktualizacja: 23.08.2019, 10:53
Źródło:Bloomberg
wycinka Lasy Deszczowe Brazylia

Wycinka lasu deszczowego w Brazyliiźródło: ShutterStock

Proste rozwiązania mają znacznie więcej sensu, niż zakładaliśmy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (79)

  • Ugluk(2019-08-23 10:54) Zgłoś naruszenie 196420

    Jak się ma powyższe do faktu, że dominującym gazem cieplarnianym jest para wodna a nie CO2?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • qwerty(2019-08-23 10:28) Zgłoś naruszenie 5691676

    Przemysł mięsny to największe skxrwysyństwo jakie kiedykolwiek istniało. Nigdy nie zrozumiem prawicowców użalających się nad zygotą i szydzących jednocześnie w imię własnego egoizmu i przyjemności z losu zwierząt mordowanych rok rocznie miliardami w obozach śmierci. Zmiany klimatu to potężne wyzwanie i zagrożenie, ale cieszę się, że zmierzenie się z tym problemem wymusi przy okazji upadek przemysłu śmierci. Wszystkim wyjdzie to na dobre. Cieszę się, że

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2019-08-23 10:21) Zgłoś naruszenie 741678

    ten magiczny moment, kiedy chęć ratowania planety kończy się w momencie kiedy Janusz i Grażyna muszą zrezygnować z codziennego "mięska"...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polak Europejczyk(2019-08-23 10:04) Zgłoś naruszenie 759433

    niestety, ale u Januszy chęć ratowania własnej planety kończy się wtedy kiedy trzeba zrezygnować z kiełby - o czym świadczą chociażby komentarze tutaj.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Leśnik(2019-08-23 10:01) Zgłoś naruszenie 17912

    Każdy kraj powinien mieć określoną gęstość zalesienia, pokrywającą zapotrzebowanie na tlen i pochłanianie produkowanego CO2. Jeżeli nie jest samowystarczalny powinien płacić ziemską taksę klimatyczną z której byłyby dotowane uprawy leśne w biednych krajach albo niesprzyjającym położeniu geograficznym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nikt (2019-08-23 09:48) Zgłoś naruszenie 6726

    Ludzi jest za dużo na świecie i jeszcze ten gwałtowny przyrost w 3 świecie np. Bangladesz, Nigeria itp. W takich krajach cieki wodne robią za wysypisko śmieci. To nie EU jest winna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czytelnik(2019-08-23 09:42) Zgłoś naruszenie 86

    Lasy w Europie uratują świat a wszczególności w Niemczech i Francji.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie jedzenie mięsa(2019-08-23 08:51) Zgłoś naruszenie 65465

    Ciekawa propozycja - kto nie chce to może nie jeść, ale trzymać sie z daleka ode mnie! Poza tym silniki już od dawna powinny być wodorowe.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • taki sobie(2019-08-23 06:50) Zgłoś naruszenie 52651

    W roku 2002 dowiedziałem się, że mam nowotwór. Córka zasugerowała, żebym przeszedł na wegetarianizm i tak zrobiłem. Początkowo było mnie trudno. Do dzisiaj żyję i jestem zdrowy. Można żyć, nie jedząc zwłok!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Keiserin Makrela(2019-08-23 06:48) Zgłoś naruszenie 1401315

    Tak tak lemingi ograniczajcie się nie jedzcie mięsa nie miejcie dzieci. Muzułmanie za to będą dale żenić się z 13 latkami i zapładniać je in vitro w ramach wojny populacyjnej! Mam lepszy pomysł! Niech chińczycy spalają mniej węgla, niech arabowie mają mniej dzieci

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz