3 tys. zł pensji minimalnej i liczenie ZUS od dochodu. Oto gospodarcze obietnice rządu

7 września 2019, 14:10 | Aktualizacja: 19.09.2019, 10:42
Źródło:PAP
Lublin, 07.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus, 7 bm. w Lublinie. Liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. (kf) PAP/Wojtek Jargiło

Lublin, 07.09.2019. Premier Mateusz Morawiecki (C) podczas konwencji programowej PiS w hali Globus, 7 bm. w Lublinie. Liderzy ugrupowania prezentują program wyborczy. (kf) PAP/Wojtek Jargiłoźródło: PAP
autor zdjęcia: Wojtek Jargiło

Tworzymy Fundusz 100 obwodnic - poinformował w sobotę Mateusz Morawiecki. Premier zapowiedział także m.in. stworzenie funduszu modernizacji placówek zdrowia oraz skokowe podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorców z 250 tys. euro do miliona euro.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (118)

  • Dax(2019-09-08 12:07) Zgłoś naruszenie 04

    Bardzo dobry program, a na forum adekwatna reakcja płatnych POKO-trolli. Trolling to pojęcie które aktualnie moglibyśmy używać zamiennie zamiast pojęcia "opozycja".

    Odpowiedz
  • janek80(2019-09-08 10:42) Zgłoś naruszenie 11

    chory kraj jak tak bez przyczyny można podnosic zarobki a co z nami emerytami 2x13 pensja to jak to się ma do średniej w tej sytułacji a było tak to znalazłem w sieci: W 1991 r. przeciętna emerytura stanowiła 100,0%% przeciętnego wynagrodzenia, które wynosiło 243 zł. W 1995 r. 93,0%, w 2000 r. 60%. W czasie nierządu PełOwców w latach 2005-2014 "wzrastał dobrobyt" emerytów, a z emeryturami było tak: w 2005 r. przeciętna emerytura stanowiła 56% przeciętnego wynagrodzenia, w 2007 53%, w 2010 52%, a w 2014 r. 47%. Oto jak coraz większy "dobrobyt" dobierał się emerytom do d....y, w tym "waloryzacja kwotowa" w 2012 r. dzięki "obywatelskiej" postawie rzempoły z Trybunału Konstytucyjnego! Przez 23 lata emerytura ze 100% przeciętnego wynagrodzenia zjechała do 47%. Oto miara "postępu" (może raczej ustępu) za rządów SLD, Unii Wolności, PełO oraz PSL-u! I niech mi tu nikt nie PIER...niczy o PiS. Co można zdziałać w państwie w ciągu zaledwie 4 lat?! Pytanie oczywiście retoryczne, więc nie oczekuję odpowiedzi.

    Odpowiedz
  • A kiedy(2019-09-08 10:34) Zgłoś naruszenie 20

    oddadzą bezprawnie zagrabione emerytury i renty ???

    Odpowiedz
  • emeryci do walki o godne życie(2019-09-08 09:55) Zgłoś naruszenie 10

    niech ******** z dwoma trzynastkami, myśmy emeryci *********** za najniższą krajową po 40-55 lat i też chcemy taką samą podwyżkę. EMERYCI WYJEŻDŻAMY NA ULICĘ WALCZMY O GODNE ŻYCIE NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE ZA SWOJĄ WIELOLETNIĄ PRACĘ. Nasi śp. rodzice Hitlera wygonili z kraju po to abyśmy przymierali głodem. Przecież to normalne, że zaraz ceny pójdą w górę i my dalej będziemy klepać biedę.

    Odpowiedz
  • oszukani nauczyciele przez prezesa(2019-09-08 09:54) Zgłoś naruszenie 21

    Program PiS zmienia sie w zaleznosci od humoru prezesa. Jeszcze niedawno prezes obiecal nauczycielom przyworcic wczesniejsze emerytury dla nauczycieli. W wakacje odrzucono obietnice. Zobaczymy ktore z wyborczych obietnic prezesa tez sie zmienia po wyborach

    Odpowiedz
  • emeryci walczmy(2019-09-08 09:53) Zgłoś naruszenie 10

    niech ********** z dwoma trzynastkami, myśmy emeryci *********** za najniższą krajową po 40-55 lat i też chcemy taką samą podwyżkę. EMERYCI WYJEŻDŻAMY NA ULICĘ WALCZMY O GODNE ŻYCIE NA ŚMIERĆ NA ŻYCIE ZA SWOJĄ WIELOLETNIĄ PRACĘ. Nasi śp. rodzice Hitlera wygonili z kraju po to abyśmy przymierali głodem. Przecież to normalne, że zaraz ceny pójdą w górę i my dalej będziemy klepać biedę.

    Odpowiedz
  • Mirek(2019-09-08 09:47) Zgłoś naruszenie 10

    jak u mnie w urzędzie pracy to są super oferty za 1600zł do niemiec przy krowach, nie ma chętnych

    Odpowiedz
  • Stan(2019-09-08 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Co ze służbą zdrowia, kiedy POLITYCY Odważą się na przemyślaną REFORMĘ służby zdrowia??? 74 lata po wojnie w 35 mln kraju w Europie - służba zdrowia NIE ISTNIEJE!! - Reforma to URYNKOWIENIE usług medycznych!! Likwidacja monopolu NFZ i dopuszczenie na rynek PRYWATNYCH firm ubezpieczeniowych, określenie na okres przejściowy Koszyka Usług Gwarantowanych dla każdego pacjenta oraz utworzenie "specjalnego funduszu wsparcia" na usługi medyczne dla pacjentów o niskich dochodach. Kasa MUSI IŚĆ ZA PACJENTEM, a nie do urzędników w NFZ lub bezpośrednio do szpitali (w tym do nieefektywnie zarządzanych). Decydentom proponuję na zapoznanie się np. z rozwiązaniami niemieckimi, gdzie na rynku jest ponad 100 kas "państwowych" konkurujących miedzy sobą ceną i zakresami usług oraz dobrowolne prywatne ubezpieczenia zdrowotne, które można także wybrać zamiast "państwowych" (przedsiębiorcy i osoby o min. dochodach np. 4 tys. EUR brutto - koszty wzrastają wraz z wiekiem ubezp.) lub jako usługi dodatkowe do "państwowych". Niezależnie od tego jakie rozwiązania by przyjąć jedna zasada jest fundamentalna: PACJENT WYBIERA lekarza i szpital i to PACJENT PŁACI za USŁUGI MEDYCZNE z których KORZYSTA SWOIM UBEZPIECZENIEM - pacjent kupuje usługi medyczne, a lekarz / szpital zarabia kasę i płacą podatki).

    Odpowiedz
  • m5an(2019-09-08 09:44) Zgłoś naruszenie 10

    a gdzie obniżenie kosztów pracy? idzie spowolnienie , czy wyście powariowali? po obniżce pit trzeba obniżyć jakieś skladki po stronie pracodawcow, chcecie by bezrobocie wam roslo?

    Odpowiedz
  • m5an(2019-09-08 09:44) Zgłoś naruszenie 11

    a gdzie obniżenie kosztów pracy? idzie spowolnienie , czy wyście powariowali? po obniżce pit trzeba obniżyć jakieś skladki po stronie pracodawcow, chcecie by bezrobocie wam roslo?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2019-09-08 09:38) Zgłoś naruszenie 11

    ja tam się cieszę z podwyżki , większe firmy sobie poradzą , male jakoś w drodze kombinacji również , nie oszukujmy się , każdy pracodawca gdyby mógł płacił by tyle co sam Morawiecki mówił z przysłowiową miskę ryżu

    Odpowiedz
  • Gdańsk zawsze polski(2019-09-08 08:52) Zgłoś naruszenie 12

    A Kukiz z PSL. Mój Boże ! Jeszcze do Kosiniaka mówi, "drogi Władku".

    Odpowiedz
  • xtanislaw(2019-09-08 08:15) Zgłoś naruszenie 10

    populizm siany na calego narodowi dac pare zloty niech sie cieszy i tak wydaja na alkohol i inne uzywki a kto tym prezesa daje milionowe dochody i odprawy bo co partia to zmieniaja sie jak rekawiczki zobaczymy jak przyjdzie recesja co zrobia czy beda piac jak koguty

    Odpowiedz
  • taka prawda(2019-09-08 01:27) Zgłoś naruszenie 11

    To, że za komuny w polskich mieszkaniach znalazły sie telewizory, pralki i odkurzcze nie znaczy, ze gdyby nie komuna to tych sprzetów do dzis nie uzywalibyśmy Podobnie z autostradami wybudowanymi za PO czy 500+ itp za PiS Pewne jest, że gdyby nie było PiS, nie byłoby też katastrofy i oszustwa smoleńskiego

    Odpowiedz
  • Już raz tak było(2019-09-08 01:18) Zgłoś naruszenie 20

    Jeżeli Putin ma w Polsce agenturę, której udało sie przeniknać do władzy i dostali z centrali na Kremlu polecenie, by szkodzić Polsce, ale tak by sie nie zdradzić to nie mogli w latach 2016-2019 zrobić wiecej szkody niz to uczynili Warto pamietać, że w XVIIIw ruscy agenci też dawali polskim posłom na Sejm 500+ by ci na nich głosowali

    Odpowiedz
  • Pomaracz344(2019-09-07 23:52) Zgłoś naruszenie 40

    Zobaczymy jak wiele będą w stanie kupić emeryci za swoje emerytury po wzroście inflacji spowodowanej tymi obietnicami.

    Odpowiedz
  • Toppek(2019-09-07 23:48) Zgłoś naruszenie 30

    Za niedługo 2 miliony Ukraińców w Polsce, coraz więcej beżowy czy czarnych. Potem partia ukraińska w parlamencie. Chcecie przez PiS stracić kontrolę?

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-09-07 23:22) Zgłoś naruszenie 30

    No to teraz emeryci zdechną z głodu przy tak szalejących podwyżkach , drożyźnie i zabójczym 18 procentowym podatku PIT od emerytur.

    Odpowiedz
  • Krakusss(2019-09-07 23:17) Zgłoś naruszenie 41

    Konfederacja chce zlikwidować podatek dochodowy i efekt będzie ten sam. Ale PiS tego nie zrobi bo nie będzie "pis dał".

    Odpowiedz
  • Emeryt opodatkowany(2019-09-07 23:09) Zgłoś naruszenie 20

    Wnuczkowie nie zapłacą podatku PIT od wysokich dochodów i otrzymają 500 plusy a starzy i chorzy emeryci nadal łupieni będą 18-17 % podatkiem PIT i poniżani obietnicami o ochłapie wyborczym dla nierobów zwanym "TRZYNASTĄ EMERYTURĄ".

    Odpowiedz